Na výlety jedině s dalekohledem

V naší pravidelné rubrice výlety vám přinášíme užitečné informace o krásách tuzemských i zahraničních míst. Ať se již vydáváte na pěší horské túry nebo turistickými trasami okolo známých hradů a zámků, často potřebujete pohlédnout do dáli a zjistit co se v krásných panoramatech skrývá.

A právě od toho jsou zde turistické dalekohledy, které odkryjí vzdálené krásy přírody, jenž zůstaly vašemu oku skryty. Výhodou turistických dalekohledů jsou jejich malé rozměry a velmi nízká hmotnost. Dalekohled se tak snadno vejde, do kteréhokoliv batohu nebo větší kapsy. Díky nízké hmotnosti navíc téměř nepoznáte, že ho máte.

 

Turistické dalekohledy pro pozorování přírody

Turistické dalekohledy disponují zvýšenou odolností vůči povětrnostním podmínkám a mechanickému opotřebení. Při vašich procházkách tak můžete pozorovat nejen vzdálené body v krajině, ale také ohrožené druhy ptáků a ostatní zvěř.

A pokud byste hledali ještě menší a kompaktnější variantu, existují také monokulární kapesní dalekohledy, které můžete mít při vašich pochůzkách stále u sebe. Monokulární znamená, že se do dalekohledu díváte pouze jedním okem. Tyto dalekohledy vynikají minimální hmotností a velmi příznivou cenou. Svou velikostí připomínají kapesní dalekohledy malou svítilnu.

Turistický dalekohled, zdroj: www.dalekohlady-puskohlady.sk
Turistický dalekohled, zdroj: www.dalekohlady-puskohlady.sk

 

Praktická divadelní kukátka

Ve stáří nám zrak již neslouží jako za mlada. Není proto divu, že sáhneme po nejrůznějších kompenzačních pomůckách. To platí i v případě návštěvy divadla. Proč si nechat ujít jedinečný zážitek z divadelního představení, jen kvůli tomu, že špatně vidíme na herce.

Divadelní kukátko, zdroj: www.dalekohlady-puskohlady.sk
Divadelní kukátko, zdroj: www.dalekohlady-puskohlady.sk

Není proto žádnou ostudou vybavit se divadelním triedrem. Divadelní kukátka jsou praktickým pomocníkem a navíc plní také roli módního doplňku. Těla divadelních kukátek jsou zhotovena z leštěných kovů a ušlechtilé oceli v několika barevných variantách. Z pestré designové nabídky si tak vyberou muži i ženy.

Ať se již vydáte do přírody nebo na divadelní představení pak vězte, že turistické či divadelní dalekohledy nejsou příliš drahé. Do jednoho tisíce pořídíte výkonné modely, které vašim zážitkům dodají zcela jiný rozměr.

Reklama