Na nové začátky není nikdy pozdě

Třetí čtvrtletí už máme skoro za sebou a naše předsevzetí do roku 2012 jsou už zajisté ta tam. Pomalu abychom začali přemýšlet nad těmi do dalšího roku. Jenže jak se známe, určitě to budou zas ty samá. Proto nečekejte na odbíjení dvanácté hodiny o silvestrovské noci, ale začněte se „realizovat“ hned.

Ať už jste chtěli každé ráno začít běhat či po šesté hodině již nejíst, určitě není nikdy pozdě. Tak stejně je to i s tolik oblíbeným učením jazyků. Mnoho z nás začíná stále a v podstatě pořád. Proč už ale nezačít jednou pro vždy.

Musíte si však ujasnit, co je pro vás při učení důležité. Někomu vyhovuje individuální vyučování, jiný zase preferuje skupinovou výuku, která má přeci jen něco do sebe. A to že má skupinová výuka jazyků výhod hned několik je jasné. Nejen že cena se vám snižuje podle počtu účastníků, přece jen i čím více lidí pro konverzování, tím lépe. Samozřejmě je tedy jasné, že přeplněná učebna studentů není to pravé ořechové, ale přeci jen konverzovat s pěti je lepší než s jedním.

Ať už se ale chystáte učit anglicky, německy, italsky, španělsky nebo snad čínsky, určitě dlouho nezahálejte. Čím déle budete se začátkem otálet, tím hůře se vám bude nový jazyk dostávat pod kůži, proto inspirujte se na internetu či si zjistěte reference od svých známých, a začněte s výukou co nejdříve.

Začnete-li již dnes anebo až za měsíc, my vám přejeme hodně úspěchů, a nezapomínejte, že ne nadarmo se říká: „Čím více jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem.“

Reklama