Na Jadran autem, autobusem nebo letadlem?

Do Chorvatska vyjíždí každé léto nemalý počet Českých turistů. Březen je obdobím, kdy už mnoho z nás začíná uvažovat nad prázdninovou dovolenou, tak se pojďte dnes s námi podívat na výhody a nevýhody dopravy na zmiňovaný a hlavně Čechy milovaný Jadran.

K moři do Chorvatska se můžeme dostat třemi způsoby. Což je vlastní doprava, autobus nebo letadlo.

Dovolená do Chorvatska autem

Pro mnohé nejideálnějším způsobem a hlavně nejpohodlnější je doprava vlastním automobilem. U domu si do auta naskládáme veškerá zavazadla, vzít si s sebou můžeme i spoustu „nepotřebných“ věcí, které během dovolené ani nepoužijeme. A samozřejmě nevadí, když si přibalíme i slunečník a lehátko. Omezeni jsme pouze velikostí našeho zavazadlového prostoru u auta. Pokud cestujeme celá rodina, pak i finančně vychází tato doprava nejlevněji. Velkou nevýhodou pro mnohé však je vzdálenost. Ne všichni si troufnou ujet téměř 1000 km. Pro některé může být i noční můrou vydat se s vlastním automobilem takovou dálku do ciziny, a o poruchách ani nemluvě.

Dovolená do Chorvatska autobusem

Pokud tedy nemáte odvahu vydat se po vlastní ose nebo dovolenou trávíte jen ve dvou, pak je vhodnou alternativou objednat si u cestovní kanceláře kromě pobytu i dopravu autokarem. I když se pro mnohé může zdát autobus nepohodlný, není to vždy pravdou. Dnes už se většinou jezdí moderními, klimatizovanými autobusy, ve kterých vám pro zpestření cesty pustí i film. Pokud člověk cestuje sám či s partnerem, pak se rozhodně po finanční stránce vyplatí zvolit autobus. Krom dopravy na místo nasedání, se pak již o nic nemusíte starat. Každé cca tři hodiny vám zastaví na pravidelnou přestávku a vy se tak můžete po zbytek cesty v klidu prospat. Mezi jasné klady také patří to, že vás řidiči autobusu dopraví až do místa vašeho odpočinku a nemusíte se tak stresovat s mapou a hledat váš hotel. Pokud tedy zvolíte Chorvatsko autobusem a s polopenzí ještě, pak už jedinou vaší starostí bude užít si klidnou dovolenou.

Dovolená do Chorvatska letecky

Asi nejdráž vychází cesta na Jadran letadlem. Nebydlíte-li v okolí místa odletu, pak se musíte na letiště dopravit vlastním způsobem. Pokud zvolíte auto, budete ho muset na letištním parkovišti uschovat, a i za to zaplatíte. V opačném případě se budete muset na letiště nechat dovézt nebo využít hromadnou dopravu. Jedinou hlavní výhodou v letecké dopravě je čas, i když i tento fakt může být diskutabilní. Na letišti byste měli být minimálně dvě hodiny předem, k tomu přidat i čas dopravy na místo určení a pak samotný let. Poté se musíte zase z letiště dostat do vámi zakoupené destinace a najednou jste na minimálně pěti hodinách cestování.

Pokud by vás zajímalo více informací o Chorvatsku, pak navštivte stránky Ministerstva zahraničních věcí, a patříte-li k těm, co už mají jasno, že Jadran je pro ně ten pravý, pak se můžete podívat již na nabídky letních dovolený u Středozemního moře.

Reklama