Na co je ostropestřec mariánský?

Detoxikace a regenerace jater, astma, deprese, nevolnost, alergie a migréna. Ne, skutečně tu nevyjmenováváme žádné civilizační choroby. Tento výčet představuje seznam nemocí a neduhů, proti kterým bojuje ostropestřec mariánský. Říkáte, že jste o něm nikdy neslyšeli? Tak to je skutečně načase tento zázračný bodlák poznat.

Ostropestřec mariánský, latinsky Silybum marianum, aneb mohutný bodlák s jasně purpurovými květy je rostlinka kvetoucí od července do září, která je pro svůj vzhled navíc pěstována jako okrasná rostlina. Kromě své krásy vás však okouzlí i širokým využitím v lékařské oblasti. Díky svým léčivým, regeneračním a detoxikačním účinkům vám pomůže v léčbě mnohých neduhů a nemocí.

 

Žádná moderní vymoženost, nýbrž ověřený a pradávný lék

Ostropestřec mariánský je pro své léčivé účinky využíván již dlouhou dobu. Původ této rostlinky sahá ke Středozemnímu moři, v jehož okolí se v dávné době antiky využíval jako tradiční lék, který byl podáván proti hadímu uštknutí.

O pár století později, přesně v 17. století, se ostropestřec začal využívat kvůli svému vlivu na játra, krevní tlak, dutinu břišní nebo deprese či melancholii.

 

Na co je tedy ostropestřec dobrý?

Ostropestřec se vám bude hodit při léčbě mnoha neduhů a nemocí a navíc jej můžete užívat i preventivně. Jeho jméno je samozřejmě především spojeno s onemocněním jater. Kromě toho, že pomáhá proti různým jaterním nemocem (cirhóza jater nebo zánět, apod.), vám ostropestřec s játry pomůže i preventivně. Dokáže totiž játra detoxikovat a regenerovat. Abychom však nezůstali pouze u jater, ostropestřec pomáhá i proti žlučovým kamenům a jiným žlučovým onemocněním, křečovým žilám, nemocem sleziny nebo dvanácterníku, při problémy s kolikou nebo žloutenkou. Pomůže vám i při mononukleóze, otravě léky, zmírnění následků chemoterapie, ale také s alergiemi, astmatem, depresí a migrénou.

A na závěr menší zajímavost. Díky svým trnům je ostropestřec přezdíván jako „Kristova koruna“. Pro více informací se můžete podívat na stránky www.mujostropestrec.cz.

Reklama
SDÍLET