Moderní rezidenční bydlení pro seniory je velkou novinkou

O bydlení na stáří jistě uvažuje většina z nás. Bohužel ne každý má možnost žít ve vyšším věku ve svém domě a se svou rodinou. Důvodem mohou být zdravotní, finanční a osobní problémy. Jaká je ale alternativa domova v seniorském věku? Klasické domovy důchodců to rozhodně nejsou.

 

Ze západu k nám pomalu ale jistě přichází nový trend v bydlení pro seniory. Jedná se o seniorské rezidence, kde lze aktivně strávit stáří. Nejedná se o běžné domovy důchodců, ale o moderní bydlení plné výhod.

Zapomeňte na nemocniční prostředí

nemocniceŘekne-li se „bydlení pro seniory“ mnozí si jistě představí klasické domovy připomínající spíše nemocniční prostředí, pokoje po třech, jedna skříň, dlouhé chodby, striktní pravidla a pochmurná nálada. To ale dnes již nemusí být pravdou. Nabídka seniorského bydlení se zkvalitňuje a především je již velmi bohatá.

Nově vznikají seniorské rezidence, které umožňují lidem prožít aktivní stáří. V některých případech dokonce tento typ bydlení nabídne mnohem pestřejší život.

Vyzkoušejte rezidenční bydlení pro seniory

Seniorské rezidence jsou moderním zařízením, kde se nachází jak pokoje, tak i bytové jednotky. V takové rezidenci mohou starší lidé bydlet se svým partnerem v bytě 1+1, v garsoniéře zcela sami nebo na pokoji s novými přáteli.

Rezidence kromě komfortního bydlení nabízí také pečovatelskou službu, zdravotnická zařízení a řadu aktivit, a to ať už v podobě výletů, přednášek, sportovních akcí, workshopů či nejrůznější dílen.

Prožijte aktivní a důstojné stáří

Rezidenční bydlení pro seniory je skvělou volbou pro všechny, kteří nemají kolem sebe blízké a kteří chtějí žít obklopeni lidmi a novými přáteli. Stejně tak ale si v rezidenci přijdou na své i ti senioři, kteří mají rodinu, ovšem podmínky jim neumožňují společné bydlení.

17228-13082662-748911338543267-3091315723968988495-n-1Moderní rezidence pro seniory nejsou žádným táborem, kde jsou pevně stanovená pravidla a omezené návštěvy. Rodinný příslušníci, známí a přátele mohou kdykoliv přijít na návštěvu. Toužíte-li potom prožít důchodový věk aktivně a důstojně, pak se začněte po seniorských rezidencích pídit sami a včas.

V České republice jich ještě není stále mnoho, přesto je poptávka po tomto typu bydlení čím dál větší. Přesvědčte se o nabídce sami v internetovém vyhledávači můjdůchod.cz, kde najdete nejen přehled o dostupných rezidencích pro seniory.

Reklama