Mistrovství světa v hokeji se blíží

Máme dobrou zprávu pro všechny fanoušky ledního hokeje. Přesně za 66 dní bude zahájeno mistrovství světa v ledním. 

Letošní již 77. ročník budou hostit tradiční skandinávské země, které s pořádáním hokejových šampionátů mají bohaté zkušenosti. Těmito zeměmi bude Finsko a Švédsko.

Mistrovství světa v hokeji 2013 bude probíhat od 3. května do 19. března. Hrát se bude ve dvou hokejových svatostáncích. Konkrétně na stadionu Ericsson Globe ve švédském Stockholmu a v Hartwall Aréně ve finských Helsinkách.

Významný stadion Ericsson Globe, pojme bezmála 14 000 návštěvníků. Ne jinak je tomu v případě Hartwall Arény, která má kapacitu téměř 13 500 fanoušků.

Na MS v hokeji jsou tradičně kvalifikovány týmy z 16 zemí. Náš národní tým se v základní skupině utká v 7 zápasech s Kanadou, Švédskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Běloruskem a Slovinskem. Přehled hracích skupin můžete sledovat prostřednictvím odkazu – MS v hokeji 2013 tabulky skupin.

Oficiálním maskotem MS v hokeji bude rys se jménem Icy, který je nástupce minulého maskota, hokejového ptáka se jménem Hockeybird.

Celému šampionátu se věnuje přehledný web www.ms-v-hokeji.cz, na kterém nalezneme veškeré informace, jak o stávajícím mistrovství, tak o minulých ročnících. Na stránkách mimo jiné nalezneme program MS v hokeji 2013 nebo aktuální sestavu, která bude na stránkách po jeho oficiálním zveřejněním.

Pro připomenutí stojí za zmínku úspěchy naší české hokejové reprezentace. Za dobu samostatné České republiky se můžeme pochlubit celkem 11 medailemi. Šesti zlatými, jednou stříbrnou a čtyřmi bronzovými.

Zda-li navážeme na poslední zlatý úspěch z roku 2010 sledujme od 3. května. S jistotou nás čeká krásná hokejová podívaná.

Reklama