Lidé mění satelitní městečka za domy v Praze. Hledají tam služby i klid

Zhruba tisíc obyvatel ročně má v příštích 10 letech přibýt v Praze. Většinou se přistěhují z ciziny nebo ze satelitních městeček v okolí. Lidem v nich chybí občanská vybavenost, proto stále častěji hledají rodinné domy přímo v Praze.

 

 

Stále častější stěhování do Prahy potvrzují statistiky. Podle nich se v současnosti do Prahy stěhuje víc lidí, než kolik odchází. Podle prognóz má tento trend pokračovat.

Zájem roste, domy chybí

Roste zájem o rodinné domy, kam často míří rodiny ze satelitních městeček. Tento trend potvrzují i developeři, kteří proto začínají stavět nové rodinné domy. Zatím jich ale není zdaleka tolik, kolik jich bude v nejbližší době potřeba.

Zájem o rodinné domy v Praze potvrzuje například developerská společnost FINEP, která nabízí rodinné domy ve Štěrboholech a ve Stodůlkách. Přestože prodej v obou lokalitách začal nedávno, ve Štěrboholech jsou na prodej už jen 4 domy.

Rozhoduje lokalita

Podle průzkumu společnosti Stem Mark je pro lidi při hledání bydlení v Praze důležitá hlavně lokalita. Zajímají se hlavně o občanskou vybavenost, rušnost, množství zeleně a vzdálenost od zastávky hromadné dopravy.

Zdroj: www.finep.cz
Zdroj: www.finep.cz
Klid, zeleň i metro

Developeři se tomu snaží přizpůsobit a nabízet co nejzajímavější lokality. Příkladem jsou třeba právě rodinné domy z projektu Britská čtvrť v Praze Stodůlkách. Domy jsou součástí unikátní čtvrti Západní město, která v sobě spojuje klid i výbornou dopravní dostupnost.

Novostavby jsou na kraji nové čtvrti a sousedí s loukami. U každého domu je navíc prostorná zahrada. Jen 3 minuty od domů je nové náměstí, na kterém jsou obchody, restaurace i různé služby. Na náměstí je i stanice metra. Nedaleko jsou školy a školky a v okolí najdete několik nákupních center.

Zdroj: www.finep.cz
Zdroj: www.finep.cz
Bydlení hned u parku

Podobné podmínky nabízejí také domy v Praze Štěrboholech. Sousedí s poli a lesíky, poblíž je přírodní park Hrušov a další park v okolí vzniká. Vzhledem k lokalitě nehrozí ani velký ruch.

V okolí jsou také obchody, restaurace, školy, školky i nákupní centrum. A zastávka hromadné dopravy je jen několik desítek metrů od novostaveb.

I díky tomu volných domů rychle ubývá. Pokud hledáte příjemné bydlení v rodinném domě v Praze, rozhodně byste neměli váhat.

Reklama