Letní shakespearovské slavnosti v Brně

V letošním roce si připomínáme 450. výročí narození Williama Shakespeara. I když jsou hry Wiliama Shakespeara staré téměř půl století, přesto neztrácejí nic ze své aktuálnosti. Vidět je můžete například na patnáctém ročníku Letních shakespearovských slavností v Brně.

 

Na úvod se představí očekávaná premiéra Jiřího Menzela – Mnoho povyku pro nic, v rámci které se diváci mohou těšit na netradiční ztvárnění řádně zamotaného životního příběhu Hery a Claudia v typicky menzelovském stylu. Hlavními hvězdami letošní premiéry jsou Petr Čtvrtníček, Leoš Noha, Václav Jílek, Petra Horváthová, Lenka Zahradnická, Radúz Mácha, Jan Révai, Pavel Nový a další.

Předprodej vstupenek na ročník 2014 bude zahájen v pondělí 5. května od 10 hodin v centrálním předprodeji Turistického informačního centra města Brna.

 “Letní shakespearovské slavnosti každým rokem dokazují, jak mohou být myšlenky, partnerské zápletky a motivy staré několik století aktuální i v dnešní době. Všechna letošní představení jsou mimořádně vyrovnaná a věřím, že pro mnohé bude těžkou volbou, které upřednostnit.”Uvedl Roman Valla, ředitel pořádající agentury Ogilvy & Mather Morava.

 

Nádvoří hradu Špilberk bude letos opět místem, kde již po několikáté podlehnou diváci kouzlu magické svatojánské noci, budou opovrhovat činy Richarda III., vyzrají na tvrdohlavé ženy nebo budou držet palce osobitému Falstaffovi v dobývání ženských srdcí.

 

 Letní shakespearovské slavnosti v Brně 2014

  • Mnoho povyku pro nic (21. – 24. 7. 2014)

režie: Jiří Menzel

hrají: Václav Jílek, Petra Horváthová, Petr Čtvrtníček, Leoš Noha, Lenka Zahradnická

 

  • Sen noci svatojánské (25. – 27. 7. 2014)

režie: duo SKUTR – Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský

hrají: David Prachař, Eva Vrbková, Václav Kopta

 

  • Richard III. (29. – 30. 7. 2014)

režie: Martin Huba

hrají: Jiří Langmajer, Klára Issová

 

  • Zkrocení zlé ženy (5. -7. 8. 2014)

režie: Daniel Špinar

hrají: Pavel Kikinčuk, Tatiana Vilhelmová, Lucie Štěpánková, Roman Zach

  • Veselé paničky windsorské (8. – 10. 8. 2014)

režie: Jiří Menzel

hrají: Bolek Polívka, Simona Stašová, Jaromír Dulava

 

 

Další informace naleznete na: http://www.shakespearebrno.cz/ a na Facebooku: http://1url.cz/lFFJ.

 

 

Reklama