Kustovnice čínská je chutným a zdravým superovocem

Kustovnice čínská je malým zázrakem, o kterém kolují mezi lidmi jen samá pozitiva. Tyto malé oranžové plody prý zaručují dlouhověkost a jsou doslova nabité vitamíny a minerály. Nevíte, o čem je řeč? Pak se v dnešním článku seznamte s rostlinou GOJI.

 

Hned v úvodu je vhodné zmínit, že GOJI se čte jako „goudží“. Pro mnohé je ale více znám název kustovnice čínská, která roste ve svazích Himalájí.

Superovoce plné prospěšných látek z Himalájií

Zdroj: Freepik.com
Zdroj: Freepik.com

Plody kustovnice čínské jsou malé a oranžové a především jsou plné prospěšných látek. Obsahují řadu vitamínů, minerálů a aminokyselin. V žebříčku prospěšných potravin za sebou kustovnice čínská nechává například květák, špenát, pomeranč, olivový olej nebo jablka. Ač to mnozí nevědí, GOJI se řadí mezi ovoce. V dnešní době plné superpotravin, nese dokonce označení superovoce.

První výskyt kustovnice čínské se datuje již před náším letopočtem. Od té doby s tímto malým zázrakem nebyly spojeny žádné škodlivé účinky. Konzumace plodů GOJI je tak dle všech vědeckých výzkumů zcela neškodná, naopak zdraví velmi prospěšná.

Kustovnice v podobě sušených plodů

Konzumace plodů je doporučována denně. Není tedy důvod, proč kustovnici nezařadit do svého pravidelného jídelníčku. GOJI totiž nejen díky železu a hořčíku napomáhá k tvorbě červených krvinek, k podpoře imunitního systému, ke snížení únavy, k normální činnosti nervové soustavy, krevního tlaku, stavu kostí a podporuje i psychickou pohodu.

Zdroj: Himalyo.cz
Zdroj: Himalyo.cz

Díky obsaženým látkám ovoce úspěšně bojuje s nebezpečnými radikály, které mnohdy stojí za řadou velmi vážných nemocí. Kustovnici čínskou si proto oblíbili příznivci zdravého životního stylu. Chutné plody lze jíst v sušené formě, ať už samotné nebo přidané například do jogurtu. Výborné jsou také smíchané s müsli nebo se salátem.

 

TIP: Ti, kteří před uzobáváním raději dávají přednost „tekuté stravě“, mohou sušené plody přimíchat do koktejlů a ovocných šťáv. Od značky HIMALYO pořídíte GOJI i ve formě 100% džusu.

Reklama
SDÍLET