Krátkozrakost

Krátkozrakost se týká stále většího počtu lidí, od dětí po dospělé a potkat na ulici člověka s dioptrickými brýlemi není nic výjimečného. Pokud trpíte krátkozrakostí i vy a soustavné nošení brýlí, či kontaktních čoček vás omezuje v běžném životě, známe řešení, které váš problém trvale odstraní.

Krátkozrakost odborníky nazývaná také myopie je oční vada zraku, při které se paprsky světla usměrněné oční čočkou sbíhají před sítnicí a na sítnici tak nevzniká ostrý obraz, tím pádem obrazy dosáhnou skutečné ohnisko už před ní. Oko je delší, lomivost rohovky i oční čočky je příliš velká a paprsky se zalamují více, než je třeba. Většina lidí však nesprávně chápe pojem krátkozrakost a mylně si ji zaměňuje s dalekozrakostí. V případě krátkozrakosti totiž člověk vidí do blízka, ale problémy mu dělá vidění do dálky, kdy se předměty zamlžují a jsou neostré. Tato vada se pak napravuje brýlemi s čočkou- rozptylkou a její velikost se vyjadřuje v minusových dioptriích. Krátkozrakost bývá dědičná a je jedním z nejčastějších očních onemocnění.

Zdroj: Pizza SEO s.r.o.
Zdroj: Oftum Bohemia.

V současnosti jí podobně jako při dalekozrakosti trpí více než 30 procent populace, přičemž tento počet neustále stoupá. Vzniká většinou v dětském věku a v pubertě, ale samozřejmě může vzniknout kdykoliv. Mezi 20- 25 rokem života by se měla pravděpodobně ustálit, ale někdy se s přibývajícím věkem zhoršuje. Ovlivňují a nastolují ji mnohé příčiny. Nejčastější je zvýšená námaha očí při sledování televize, při práci s počítačem nebo několikahodinovým čtením a projevuje se zejména mžouráním očí, ale i závratěmi a jako u dalekozrakosti také bolestí hlavy. Jsou vám tyto příznaky dobře známé, ale brýle a čočky odmítáte?

Zdroj: www.pixabay.com
Zdroj: www.pixabay.com

V takovém případě umí účinně a trvale pomoci laserová operace krátkozrakosti, kterou nabízí i Centrum laserové chirurgie OFTUM v Praze. Pokud toužíte po zdravém zraku a životě bez brýlí, či kontaktních čoček obraťte se na pomoc vysoce kvalifikovaných odborníků, kteří váš problém vyřeší pomocí nejmodernější špičkové technologie. V rukou specialistů z centra OFTUM bude váš zrak v bezpečí a to i díky 18 letům zkušeností a výborným referencím, proto neváhejte, navštivte Oftum Bohemia a změňte svůj život.

Reklama