Král Mečů

Tato karta nám přináší do života zřetelnost a jasnost. Nyní neděláme kompromisy a naopak si stojíme za svými názory. A to i za cenu konfliktů a nepřátelství.

 

 

 

Opíráme se o své životní zkušenosti a o svůj úsudek. Známe svoji situaci dobře, opíráme se o pevné základy a není tedy důvod ustupovat. Nakonec, ústupky v tuto chvíli od nás požadují pouze lidi, kteří na nás nemohou a rádi by se dostali na naši pozici. Proto musíme počítat s bojem, být nepřístupní a využívat všech prvků komunikace, které ovládáme a které se i samy v naší pozici nabízejí.

Těžko nyní najdeme rovnocenného soupeře, dokonce i méně schopní intrikáni si nyní nepřijdou na své. Jsou povoleny veškeré zbraně, jako např. ironie, lstivost, cynismus, kritičnost. Pro nás hovoří fakt, že málokdy se stane, aby stejně schopný a úspěšný člověk měl potřebu nás připravit o naši pozici, v této situaci jde vždy pouze o závist a nevědomý projev pocitu zneuznání.

Nebojme se boje, pravda je na naší straně. Život je často boj, který máme možnost nyní vyhrát.

Figurálně jde o světlovlasého muže staršího 40ti let, zpravidla štíhlého, sportovní a vysoké postavy. Je vzdělaný, inteligentní, úspěšný. Drží si odstup a není zvyklý dělat kompromisy.

Význam – úřední a soudní jednání, profesionalita, přísnost, konflikty.

Zdraví – tlak, srdce.

Profese – soudce, ředitel.

Poučení – život je boj.

Karta ve spojení s ostatními zvýrazňuje jejich výhody. Nemusejí to být vždy pozitiva ostatních karet, spíše ty vlastnosti, které v současné chvíli máme možnost využít.

Reklama
SDÍLET