Král Holí

Dospěli jsme na konec ohnivé cesty. Nyní před sebou máme kartu, která znázorňuje všechny ctnosti prvku Holí – vůli, ovládání, sílu, kreativitu, komunikaci, schopnost otevřenosti a života v harmonii a přijímání nových šancí. Také ale nectnosti – touha po moci, nezvládnuté emoce, sebedestrukce, agresivita.

Král nám vždy ukáže ideální směr, kterým bychom se měli ubírat po své cestě, pokud hledáme lepší život, eventuelně štěstí v životě či jeho smysl. V případě ohnivého prvku Holí jde o cestu kreativity, otevřenosti, komunikace a spolupráce. Byla nám propůjčena nezdolná energie a dokonce i ve chvílích velkých krizí dokážeme přežívat a rozjímat o svých chybách.

Pokud nevíme, co chceme, ohnivé Hole nám zjeví naše možnosti. Když je nechceme přijímat, připraví nám nelehké chvíle, abychom se jim otevřeli. Mohou to být různé životní situace, ale také osobnosti lidí, které v těchto okamžicích potkáváme. Např. si neuvědomuje temnou stránku své osobnosti, potkáme tedy člověka, který jí má velmi výraznou a první,co nám na něm vadí, je právě to. Pokud si to uvědomíme a zapracujeme na sobě, víc podobného člověka nepotkáme nebo se nás alespoň jeho chování nebude mít šanci dotknout. Pokud ale nechceme nabízenou realitu přijmout, takoví lidé nám stále přicházejí do života a uvedená vlastnost se u nich projevuje výrazněji, a to tak dlouho, než nám to dojde.

Využívejme šancí, které nám život přináší a prostřednictvím karet Holí nás na ně upozorňuje.

Význam – autorita, kreativita, vládce, bojovník, pravda.

Profese – učitel, panovník, umělec, manager.

Zdraví – tlak, srdce, páteř.

Poučení – Zatímco ztrácíme svůj čas váháním a odkládáním, život utíká ( Seneca).

Ve spojení s ostatními kartami zvýrazňuje směr řešení.

Reklama
SDÍLET