Knihu Evy Tvrdé vyhrává paní Veronika

Bohužel je to tak. Už nám skončila i druhá předvánoční soutěž. O knihu spisovatelky Evy Tvrdé se doslova roztrhl boj. Správných odpovědí nám přišlo mnoho. Bohužel vyhrát mohl jen jeden, a tak jsme losovali. A na koho, že se usmálo štěstí?

 

 

Na soutěžní otázku „Jak se jmenuje rubrika Evy Tvrdé, která se každou druhou středu střídá s rubrikou Fajne kafe?“ byla správná odpověď Počasí Evy Tvrdé. A šťastným vylosovaným výhercem, respektive výherkyní, se stává paní Veronika z Ústí nad Labem.

Výhrou je libovolná kniha od Evy Tvrdé a vybírat můžete například z:

Andělé, tabulky a sny

Kam bůh nemůže, nastrčí anděla. Kam nemůže úředník, nastrčí tabulku.  A když nemůže duše? Nastrčí sen. Počátek 21. století v povídkách Evy Tvrdé. Povídky jsou doplněny ilustračními fotografiemi Miluše Pagáč a ilustracemi Dagmar Václavíkové.

Pohádka o červené kostce

Hop! a skok! – červená kostka a její kamarádky dokážou neuvěřitelné věci. Jejich diváky jsou Jeníček a jeho hračky a taky všechny děti a jejich rodiče, kteří se rozhodnou Pohádku o červené kostce číst. A pro toho, komu bude líto, že pohádka skončila, má červená kostka ještě dvě pohádky navíc: Pohádku o růžové pastelce a Pohádku o tom, co namalovaly dva nezbedné štětečky. Pohádky Evy Tvrdé doplnila ilustracemi Dagmar Václavíková.

Okna do pokoje

Nová kniha Evy Tvrdé přináší tři silné příběhy o proměnách víry ve 20. století. Margareta, hrdinka novely Lili Marlene, žije v souladu s tradičními hodnotami, ve kterých byla vychována. V těžkých životních chvílích o hodnotách svých předků pochybuje a hledá si k nim svůj vlastní, ojedinělý vztah. Hrdinka příběhu Farská zahrada, Bernardeta, hledá úporně svou cestu popřením tradičních hodnot, své štěstí chce najít racionálním vyhodnocením světa a přijetím dobových pravd. Třetí hrdinka, Marie z Džemu z jeřabin, podléhá životním zklamáním a postupně se z horlivé křesťanky stává ateistkou, aby později objevila nutnost víry, kterou přijímá v jiné podobě. Každou z žen sledujeme v jednom dni, kdy se vybavují důležité události života a propojují se v sugestivní příběhy hledání opory v chaosu moderního světa.

Pokud se na vás štěstí neusmálo, tak nezoufejte. Knihu pod stromečkem od Evy Tvrdé můžete najít i vy. Vybírat můžete i z dalších jejich titulů, které najdete na evatvrda.cz.

Reklama