Klub informatiky pro seniory

V únoru uvítala Kotlanka seniory v nově otevřeném Klubu informatiky. Náš lektor,  pan Ing. Ladislav Škraňka, seniory seznámil s fungováním klubu a společně vykročili na cestu poznávání moderních technologií.

Senioři si do Klubu přinesli vlastní notebooky, tablety a chytré telefony. Dozvěděli se informace o fungování jednotlivých aplikací a zdokonalovali se v jejich používání. Připojili se na internet, na Kotlance je k dispozici bezdrátové připojení a učili se zásadám bezpečného vyhledání informací a on-line  komunikace.

Lektor i jeho mladí pomocníci individuálně zodpovídali dotazy seniorů. Také  společně se seniorem, a to přímo na jeho přístroji, ukazovali a vysvětlovali, jak se daná aplikace ovládá nebo jak řešit vzniklý problém.

Fungování Klubu se přizpůsobuje individuálním potřebám a přáním seniorů a tato zjištění dávají jeho fungování nový směr. Od dubna se Klub rozšiřuje na každé úterý v měsíci a také se rozděluje na dvě větve. První na výuku a konzultaci pro seniory se zařízením s operačním systémem Windows, tedy osobní počítače a notebooky. A druhou pro práci se zařízením s operačním systémem Android, tedy tablety a chytré telefony.

Klub informatiky je pro seniory stále otevřen a přivítá své nové členy i v jarních měsících vždy v úterý ve 14 hodin na Kotlance. Senioři, přineste si svůj vlastní notebook, tablet nebo chytrý telefon do klubu, i Vás s ním naučíme pracovat!

Pokud váháte, který operační systém je ve Vašem zařízení nebo chcete znát více informací, kontaktujte nás na e-mail reva@kclisen.cz, na tel. 544 210 182 a 731 117 114 nebo přímo na recepci Kotlanky Kulturního centra Líšeň. Těšíme se na Vás !

Reklama