Kloubní výživa jako prevence před artrózou

Bolesti kloubů trápí nejednoho z nás. Ať už se jedná o mladší či starší ročníky, nemoci si nevybírají. A právě bolest kloubů již dávno není jen výhradou seniorů. Trápí vás klouby nebo máte v okolí někoho známého potížemi, pak se nechte inspirovat dnešním článkem, jak se bolesti kloubů ubránit a jak začít s vhodnou prevencí.

Každý kdo měl s bolestí kloubů již, co dočinění moc dobře ví, jak je toto „onemocnění“ omezující a nepříjemné. Nejenže samotná bolest výrazně omezí naší pohyblivost, ale také dlouhodobé příznaky nepomohou k lepší psychické kondici. Dlouhodobá bolest a potíže, ať už se jedná o cokoliv, nás dokážou pěkně otrávit.

Ještě než začneme mít problémy, je velmi vhodné věnovat pozornost prevenci. Za základní prevenci lze považovat – vhodnou obuv, pravidelné procházky a zdravý životní styl. Samozřejmostí je nepřetěžování našich kloubů a předcházení prochladnutí.

Podceníme-li prevenci, můžeme očekávat, že dříve nebo později se problémy s klouby objeví. Pro prevenci, ale stejně tak i jako doplněk při léčbě nemocných kloubů je vhodné dopřát našemu tělu kloubní výživu.

Kloubní výživa dodá našemu tělu základní stavební složky kloubní chrupavky, jimiž jsou cenný chondroitin a glukosamin. Dále obsahuje kolagen, který hraje nezastupitelnou roli pro pohyblivost a pružnost kloubů.

S narůstajícím věkem naše tělo ztrácí tyto látky, a proto je nutné mu je externě dodávat například ve stravě. Ne vždy je ale naše strava pestrá, vyvážená a bohatá na vitamíny a minerály. A právě proto existuje řešení v podobě kloubní výživy, která obsahuje všechny potřebné látky pro zachování zdravých kloubů. Mezi osvědčenou kloubní výživu patří například přípravek Flextor.

 

Kloubní výživa je vhodná:

jako prevence před problém s klouby

při bolestech kloubů

při problémech s pohyblivostí a zatuhlostí kloubů

při opotřebení kloubů

 

 

Pokud vás tedy trápí bolest kloubů. Bojujte s ní, dokud není ještě pozdě. A pokud patříte k těm šťastným, co se léčbou kloubů nemusí zabývat, pak určitě nezapomínejte na správnou prevenci, na kterou není nikdy pozdě. Začít můžeme kdykoliv.

i-Senior.cz

Reklama
SDÍLET