Kam vyrazit na vánoční trhy o zlaté neděli?

Poslední adventní víkend je před námi. Chcete-li nasát vánoční atmosféru, dokoupit dárky pro své blízké a vychutnat si punč s  dobrotami, pak vyrazte o zlaté neděli na vánoční trhy. Nevíte kam? Máme pro vás pár tipů na tuzemské i ty zahraniční.

 

Vyrazit na adventní nákupy do Prahy je pro mnohé klasika, a tak v našem přehledu matička stověžatá nesmí chybět. Ale nebojte, nezůstaneme jen u Prahy. Dokonalou vánoční atmosféru najdete i v moravských městech či v sousedních státech.

Praha je vánoční klasikou, kterou si nenechte ujít

Zdroj: Pixabay.com

Do Prahy na Václavské a Staroměstské náměstí se o vánočním čase sjíždí řada českých i zahraničních turistů. Kromě místních ale mnozí nevědí, že koled, svařáku a vánočních specialit se dočkají i na samotném Pražském hradě na náměstí U Svatého Jiří, a to každý den od 9:00 do 21:00 až do 6. ledna 2017. Dále stánky s vánočními suvenýry, s punčem, s trdelníkem či s klobásami nechybí na náměstí Republiky či náměstí Míru.

O zlaté neděli můžete vyrazit i do dalších českých měst

Praha ale není jediným českým městem, které v adventním čase stojí za navštívení. Ujít si rozhodně nenechte ani trhy na hradě Loket, vánoční trhy v Liberci, v Karlových Varech nebo v Chebu. A za zmínku stojí i ty moravské. Kouzelnou zlatou neděli můžete prožít v Brně, v Olomouci, v Ostravě a v Opavě. V těchto městech navíc nechybí ani bohatý vánoční program.

Německé trhy nabízí vánoční atmosféru i příznivé ceny

Zdroj: Pixabay.com

Za tradičními trhy plných vánočních specialit můžete vyjet také do sousedního Německa. Častým cílem turistů jsou města Weiden a Drážďany. V obou městech jak levně nakoupíte dárky a jídlo na štědrovečerní hostinu, tak i dokonale nasajete vánoční atmosféru na adventních trzích. Vychutnat si zde můžete německé speciality v podobě biskupského chlebíčku, pečených kaštanů, místních klobás a bratwurstů. Nakonec nesmíme zapomenout zmínit i krásné trhy v německém hlavním městě Berlín, kam také stojí za to o vánočním čase vyrazit.

Nejen na levný vánoční nákup si zajeďte do Polska

V Polsku levně nakoupíte a zároveň si skvěle vychutnáte vánoční atmosféru. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným. Vyrazit můžete do přihraničních měst, jako jsou Klodzko, Kudowa Zdroj, Wroclaw nebo Polský Těšín. Trhy jsou zde celoročně, ale o vánočním čase zde nakoupíte vánoční dekorace a stromeček, jídlo, oblečení, nábytek i dárky. Ve Wroclavi navíc najdete i klasické vánoční trhy. Ty nejvyhlášenější polské jsou ale přeci jen dál za hranicemi, a to v Krakově.

Reklama
SDÍLET