Josef Klíma přednášel studentům žurnalistiky

V úterý 4. října zavítal na Ekonomickou fakultu Vysoké školy Báňské v Ostravě investigativní novinář, spisovatel, textař a také hudebník Josef Klíma.

 

 

 

Josef Klíma působil patnáct let v pořadu Na vlastní oči. Jeho práce investigativního novináře výrazně zahýbala českou společností. Upozorňoval na zločince, na které je česká justice krátká a byl zosobněním člověka, který při setkání s nespravedlností není bezmocný. Stojí za odhalením věhlasných kauz, které se zapsaly do dějin. Mezi ně patří případy orlických vrahů, doživotně odsouzeného Jiřího Kajínka či vraha Ivana Roubala.

Nyní Josefa Klímu můžeme vidět společně s Jankem Kroupou v publicistickém pořadu Soukromá dramata, kde opět rozkrývají případy jak kriminálního podsvětí, tak politické zkorumpovanosti. A aby toho nebylo málo, v současné době běží televizní seriál Expozitura, napsaný výše zmíněnými reportéry podle skutečných událostí souvisejícími s Berdychovým  gangem.

Investigativní reportér Josef Klíma přednášel studentům Ekonomické žurnalistiky svůj poutavý životní příběh, ale hlavně veškerá kouzla a záludnosti žurnalistické práce. Studenty seznámil s vyšetřováním jednotlivých případů, s náročností pořizování jednotlivých informací nebo právě některými rozdíly v seriálu Expozitura v porovnání se skutečností. Závěr přednášky patřil zvídavým dotazům z řad studentů, které nejvíce zajímalo propojení zločinu s policejními orgány, kauza Kajínek, Berdychův gang a mnoho dalšího.

[album: http://www.i-senior.cz/wp-content/plugins/dm-albums/dm-albums.php?currdir=/wp-content/uploads/dm-albums/Klma/]

i-Senior.cz

Reklama