Jízda na kole prospívá zdraví

Abychom si i v pokročilejším věku udrželi pevné zdraví a dobrou fyzickou kondici, potřebujeme pohyb. Nejlépe takový, který příliš nezatěžuje naše klouby.

Ideální je chodit na procházky, protahovat a posilovat tělo cvičením jógy nebo si vyjet na projížďku na kole.

Právě cyklistika je ideální aktivitou, při které posílíme celé tělo. Hlavně kardiovaskulární systém, svaly na nohou a zádech. Jízda na kole je navíc jednou z mála aktivit, při které nezatěžujeme kolenní a kyčelní klouby nezdravými otřesy.

Pro celkové posílení a udržení se ve formě nemusíme vůbec jezdit jako o závod. Především si zvolíme takovou délku trasy, na kterou budeme stačit.  Postupně můžeme trasu prodlužovat.

 Jaké zvolit kolo?

Naším potřebám volnočasového ježdění bude nejlépe vyhovovat trekkingové kolo. To se výborně hodí na silnici, ale také do mírného terénu, jakým jsou nezpevněné polní cesty. Pro ty z vás, kdo by chtěli vyjíždět do většího terénu na horském kole, můžete si vybrat z cenově dostupných bicyklů Cube.

Jízda na kole je navíc výborná na odreagování a odbourání stresu. Pročistíte si mysl na čerstvém vzduchu a navíc se pokocháte hezkou krajinou. Chcete-li se dozvědět více o jízdních kolech, klikněte zde.

 Doplňky stravy

Aby naše tělo správně regenerovalo, musíme mu dodávat vitamíny a minerály, kterých se nám ve stravě příliš nedostává. Hlavně, když naše strava není vyvážená a pestrá.

Vedle toho také existují doplňky pro sportovce podporující svalový růst, jako testosterol od PNW s. r. o.Tento přípravek povzbuzuje syntézu glykogenu v játrech a tvorbu aminokyselin, které jsou potřebné pro již zmíněný svalový růst.

A pokud byste rádi ubrali nějaké to přebytečné kilo, můžete si koupit spalovače tuků, které vám s hubnutím pomohou. Žádné hubnutí však nejde bez pohybu, a proto vyrazte co nejdříve na projížďku na kole.

Reklama