Jakým dárkem oslavit výročí svatby?

Svatba patří k významným krokům v životě každé ženy i muže. Rozhodnutí, že partneři spolu stráví zbytek života, znamená upozadění vlastního sobeckého já a upřednostnění touhy sdílet svůj život s tím druhým v dobrém i zlém.

 

 

Proto si myslíme, že výročí sňatku by nemělo být jen dalším obyčejným dnem v kalendáři a manželé by si v tento důležitý den měli najít na sebe chvilku, pozastavit se ve všem tom každodenním shonu a připomenout si, proč jsou vlastně spolu. Nezapomenout své drahé polovičce říci, že ji mají rádi, a případně jí darovat malou drobnost, při pohledu na niž by se obdarované či obdarovanému vybavilo právě to jubileum a emoce s dárkem spojené.

Stříbrnou a zlatou svatbu oslavte s rodinou

Ideální je oslavit každý společně prožitý rok, avšak některá větší výročí si zaslouží více pozornosti. Tradiční stříbrná svatba po 25 letech a zlatá svatba po 50 letech si na základě obyčeje říkají o rodinné setkání, kterého by se zúčastnili všichni nejbližší a s radostí vzpomínali na uplynulé roky. Dámy i pánové zpravidla v dárkových krabičkách o stříbrné svatbě nacházejí šperky ze stejnojmenného kovu. Po 50 letech potěšíte decentními zlatými náušnicemi, náhrdelníky a prstýnky, pány zas manžetovými knoflíčky z ušlechtilého kovu bílé nebo žluté barvy.

Perlová svatba

Kromě mediálně proslavených výročí si však větší oslavu zaslouží i další kulatá jubilea. K prožitým 30 letům se kytice lilií doplňuje elegantními náušnicemi s diamanty nebo perlovým přívěskem. Hodí se i nefritový náhrdelník či náramek.

Prsten ze žlutého zlata, zdroj: klenotnictví Eppi

Korálová svatba

Zelenkavý a tajemstvím opředený nefrit patří i k následujícímu výročí a k 35 letům uběhlým od sňatku tak ladí drobné náušnice nebo jemný řetízek s přívěskem ozdobeným tímto klasickým čínským kamenem.

Rubínová svatba

Rubínová svatba – tedy 40. jubileum – si už ve svém názvu přivlastňuje klenoty zdobené ohnivými vášnivými rubíny, k jejichž výraznosti dokonale ladí křehké gladioly.

Náhrdelník z bílého zlata s granátem, zdroj: klenotnictví Eppi

Safírová svatba

K 45 letům manželství by měli pánové svým vyvoleným darovat safíry, nejlépe v paparadscha odstínech červené.

Smaragdová svatba

Smaragdové výročí volá po oslnivých a tajuplných temných zelených odstínech smaragdů. Tyto drahokamy nejlépe vypadají ve spojení se žlutým zlatem. Samozřejmostí by po 55 společně prožitých letech měla být i kytice křehkých bílých kal.

Diamantová svatba

Diamantová svatba je oslavou 60 let manželství. Za šťastná léta, kdy jste překonali spoustu nástrah všednodennosti a marginálních půtek, byste se měli odvděčit šperkem s nejvzácnějším z kamenů. Porozhlédněte se po diamantovém přívěsku ve tvaru srdce, po prstenu s překrásně broušeným čistým uhlíkem nebo manžetových knoflíčcích. Věřte, že diamanty nemusí být pouze bezbarvé, ale nadčasový nádech klasickému klenotu dodají i barevné fancy kameny.

Každý rok, který jste od svatby zůstali spolu a nepodlehli současnému trendu utíkat před problémy, jež jste se na rozdíl od většiny populace rozhodli řešit, musí být oslaven. Čím déle jste spolu, tím více jste překonali překážek, tím více jste objevili kompromisů a tím více jste si vytvořili společných vzpomínek. Zažívejte další krásné okamžiky a slavte jubilea svého manželství chvilkami pouze pro sebe, květinami a nesmrtelnými dárečky z klenotnictví.

Reklama