Jaké knihy zabalit s sebou na dovolenou? Co takhle červnovné novinky?

Nedávno se na knižních pultech objevila novinka odrážející stále aktuální trend celosvětově úspěšných bestsellerů Zmizelá, Dívka ve vlaku či Žena v okně. Napínavý psychologický thriller Manželka mezi námi opět sází na zajímavou ženskou literární hrdinku, originální styl vyprávění a skutečně šokující zvrat děje. Knihu, která nadchla čtenáře již ve 30 zemích světa, vydává nakladatelství Motto. Filmová práva získal produkční tým Stevena Spielberga pro studio Dreamworks.

Autorkami úspěšného románu jsou Američanky Greer Hendriksová, redaktorka nakladatelství Simon & Schuster, a Sarah Pekkanenová, spisovatelka, jejíž romány byly vydány i v Evropě, Kanadě, Rusku, Číně či v Austrálii a staly se bestsellery. Společně vystavěly čtivý a strhující příběh milostného trojúhelníku, který se vymyká stereotypům a dokáže čtenáře pořádně překvapit a o to více zaujmout.

Vanessa Thompsová je láskou zklamaná, žárlivá žena posedlá snoubenkou svého bývalého muže. Cítí se zničená, opuštěná a netouží po ničem jiném než po pomstě. Jak daleko je ochotná zajít, aby překazila jejich plánovanou svatbu? Ale pozor, nic není takové, jak se na první pohled zdá. Pečlivě střežená tajemství postupně zapadají jako střípky fascinující skládanky a odkrývají nečekanou pravdu.
Kniha byla přijata velmi pozitivně a dočkala se spousty nadšených ohlasů: Thriller s ďábelsky chytrou hrou na kočku a myš,“ napsal New York Times.

Román o manželství a zradě plný zvratů, s poutavým dějem a fascinujícími postavami. Tuhle knihu nedokážete odložit, dokud neotočíte poslední stránku!“ vyjádřila se o titulu Lauren Weisberger, autorka bestselleru Ďábel nosí Pradu.

Chytrý thriller s mistrovskými zvraty,“ napsala o knize Karin Slaugher, autorka úspěšné série detektivek s agentem Willem Trentem.

Manželka mezi námi je již druhou knihou, která vychází v nové edici TOP thriller. V této edici označené výmluvnou nálepkou „TOP pětihvězdičkový thriller“ najdou čtenáři vždy výjimečné žánrové knihy z produkce celé skupiny Albatros Media, kterým stojí za to věnovat zvýšenou pozornost.

A jaké další knižní novinky vám zpříjemní letní měsíce?

Dobrodružný román slavného spisovatele a scenáristy Michaela Crichtona Dračí zuby z roku 1974 byl nalezen posmrtně a anglicky vyšel až v roce 2017. Inspiruje se skutečnými událostmi, které vešly do dějin pod názvem „válka o kosti“ – jednalo se o rivalitou dvou paleontologů, kteří neváhali udělat cokoli, aby soupeře v honbě za těmi nejzajímavějšími objevy pošpinili. Paleontologie jako věda se díky tomuto sporu nesmírně rozvinula. Crichton v románu umně kombinuje napínavý příběh s atmosférou Divokého západu a důkladnými rešeršemi ohledně paleontologických reálií. Dračí zuby vydává nakladatelství Plus v překladu Johany Eliášové.

Oddychovější čtení na léto nabízí třetí román z edice Srdcovky Láska z deníku nebo novinka oblíbené spisovatelky Agnes Martin-Lugand Štěstí mi uniká mezi prsty. Obě knihy vydává Motto.

Ti, kteří si oblíbili svérázný humor hlavního hrdiny z knih Erlenda Loa (Doppler a Náklaďáky Volvo), se mohou těšit na třetí díl série: Konec světa tak, jak ho známe. V překladu Kateřiny Krištůfková ho vydává Kniha Zlín.

Na začátku června vychází také netradiční cestopis Dominika na cestě Jižní Amerikou. Když se metr a půl vysoká Dominika Gawliczková vydala na motorce napříč Jižní Amerikou, netušila, že se setká s padouchy i vzteklými psy, s poruchou i nemocnicí. Být to fikce, čtenář by si řekl, že to autor se zážitky přehnal a Dominika je neohrožená cestovatelka, kterou nic nezastaví. Ona se však bojí úplně všeho a jede dál jen proto, že si myslí, že se to zlepší. Nezlepší. A čím hůř je, tím víc je jasné, že jedinou obranou je dělat si z toho všeho srandu.

Patříte-li k lidem, kteří většinu života jen sní, ale nikdy svá přání nedotáhnou do konce, možná je načase to změnit. Proměnit sny v realitu a najít své štěstí vám pomůže moderátorka Iva Lecká ve své knize Koktejl štěstí. Iva vám prozradí, jak se stát barmanem svého života a namíchat si koktejl, který vám bude opravdu chutnat. Spolu s ní se o svůj recept na štěstí podělí i řada známých osobností – Dagmar Pecková, Dana Batulková, Jarmila Klímová nebo Radkin Honzák.

Věděli jste, že příběhy malého Mikuláše vznikly původně jako komiks? Knižně dosud nevydané příběhy spatřily světlo světa v roce 1955 a s nimi i postavička malého Mikuláše. Vycházely na pokračování v belgickém týdeníku Le Moustique. Později se je autoři Sempé a Goscinny rozhodli oživit v novinách Sud Ouest, tentokrát už ale ve formě krátkých ilustrovaných příběhů, které všichni známe a milujeme dodnes. V Albatrosu nyní vychází právě tento původní komiks.

 

Reklama