Jak vybrat hudební hračku pro Vaše vnouče?

Hudební hračky jsou u dětí velmi oblíbené! Díky nim totiž děti mohou způsobit ještě větší rámus a o to víc tak potěšit spícího tatínka či pracující maminku. Ostatně dosti hlasité hudební hračky potěší rovnou i sousedy!

 

 

Hudební hračky jsou odborníky velmi doporučovanými hracími prvky pro všechny děti. Jednoduše patří k hračkám, které děti nejen zabaví, ale rozvinou i jejich sluchové smysly. Hudební talent dětí, by se neměl nijak podceňovat. Co vy víte, možná vám ze syna roste budoucí basista nebo z dcerky celosvětově slavná houslistka! V naší nabídce najdete nejrůznější hudební hračky, od hracích desek a hraček vydávající zvuky počínaje po trumpety, bubínky, housle, klávesy a další hudební nástroje, které děti využijí nejen doma, ale třeba i ve škole – v rámci hudební výchovy!

Fidli, fidli na housličky bum, bum na bubínek…

Hudební hračky jsou pro děti velmi důležité. A i když to možná tak nevypadá a vy si myslíte, že vaše dítě jen tak bezmyšlenkovitě “ mlátí“ do bubínku, v podstatě se snaží o rytmus, rozvíjí své hudební nadání i sluchové smysly. A právě bubínek patří k hudebním hračkám, které udělají radost již těm nejmenším. Bubínek je tak vhodná hračka již pro děti od jednoho roku věku. A i když dítě ještě neumí správně uchopit paličky a mnohdy ani neví, k čemu je použít, den ode dne je lepší a lepší.

To samé platí i u jiných hudebních hraček. Krom bubínků si děti oblíbily i piána a klávesy či neméně oblíbený Xylofon. Odrostlejší děti pak milují dětské kytary, flétničky, zvonkohry, píšťaly, harmoniky a jiné hrající hračky.

Zpětná vazba je u hraček velmi důležitá

Oblíbenost hraček u dětí stoupá zároveň s jejich zpětnou vazbou. Jakmile hračka reaguje na podněty dítěte, je o tolik zábavnější. Když tak dítě stlačí klávesu a ta vydá zajímavý zvuk, bezesporu to bude zkoušet dál a dál, jelikož se mu vycházející zvuk bude líbit. U dětí jsou velmi oblíbené i hrací desky s mnoha tlačítky, po jejichž stlačení vydávají pokaždé jiný zvuk. Dítě tak u hrajících desek stráví spoustu času. Nejen že se zabaví, rozvíjí i své smysly, trénuje paměť i rychlou reakci na podněty.

Hudební hračka potěší třeba pod vánočním stromečkem

Při výběru hudební hračky se tak díváme hlavně na potřebu a věk dětí. U malých dětí můžete vyzkoušet jakoukoliv hudební hračku, ty starší si už samy řeknou, jakým hudebním nástrojem by chtěly rozvíjet svůj hudební talent. Ostatně tip na skvělou hudební hračku vám může dát i sama paní učitelka, která chce ze své třídy vytvořit sladěný orchestr! Chybět v něm určitě nesmí zastoupení kytary, flétniček, bubínku, tamburínky nebo zvonkohry. Hudební hračka tak může být skvělým dárkem pod vánoční stromeček.

Reklama