Jak se nejlépe seznámit po šedesátce?

Láska kvete v každém věku a nezáleží na tom, zda je vám dvacet, čtyřicet nebo šedesát let. I senioři touží po náklonnosti, pozornosti a něze. Leckdy však mají problém najít nového partnera, zvlášť pokud nejsou příliš počítačově zdatní. Jak se nejlépe seznámit po šedesátce a jaké mají dnešní senioři možnosti?

 

 Seznamte se na veřejných místech

Jestliže nejste s moderní technikou příliš velcí kamarádi a dáváte přednost tradičnímu seznamování, vydejte se „do světa“ a navštivte veřejná místa, kde stoupá šance na seznámení s vrstevníky. Dívejte se pozorně kolem sebe a vnímejte své okolí. Příhodným místem k seznámení je například knihovna. Chcete vědět, jak se seznámit v knihovně? Zeptejte se sympatického protějšku u regálu, kde najdete konkrétní knižní žánr, jakou knihu by vám doporučil nebo jak to v knihovně chodí.

Seznamte se po internetu

Seznamování přes internet je stále oblíbenějším způsobem, jak si vyhlédnout vhodný protějšek a domluvit si s ním schůzku. Pokud jste si osvojili základní počítačové dovednosti a máte připojení k internetu, zaregistrujte se v seznamce pro seniory nebo jiné běžné seznamce. Můžete vyčkat, až se vám někdo ozve, nebo si prohlédnout profily registrovaných seniorů a oslovit ty, kteří vás zaujmou. Seznámit se po šedesátce na internetu již není problém, protože stoupá počet seniorů, kteří využívají služeb online seznamek.

Seznamte se na poznávacím pobytu

V České republice existuje několik cestovních kanceláří, které pořádají pobyty pro seniory nebo jednotlivce. Na takových zájezdech můžete navázat doživotní přátelství a najít protějšek s podobnými zájmy. Zároveň se podíváte na atraktivní místa, nasbíráte zážitky a zvednete si sebevědomí. Není nic zábavnějšího než vyměnit domácí prostředí za dobrodružství se stejně starými vrstevníky a odjet na jednodenní nebo vícedenní pobyt.

Seznamte se přes tištěné inzeráty

Senioři stále upřednostňují seznamování přes inzeráty v novinách. Některé noviny nabízejí otisknutí inzerátu zdarma, jiné za symbolický poplatek. V případě, že se chcete seznámit s protějškem z vašeho města, inzerujte v regionálních novinách. Nevýhodou tohoto způsobu seznamování je však to, že inzeráty mají omezený počet znaků, zveřejňujete na sebe svůj kontakt a při odpovědích na jiné inzeráty netušíte, jak dotyčný vypadá. I přesto tento způsob seznamování stojí za vyzkoušení.

Seznamte se na kursech a dalších akcích

Po šedesátce nastává vhodný čas k realizaci snů, ale zároveň to znamená vyzkoušet něco nového a narušit stereotyp všedních dnů. Přihlaste se do nějakého kurzu, začněte studovat univerzitu třetího věku nebo se zapojte do turistického klubu – stačí najít odvahu a vplout do neznámých vod. Vydejte se sami do divadla, bazénu, kina nebo na výlet a opusťte stěny svého domova, kde beztak nikoho nepotkáte. Nebraňte se ani lázeňským pobytům a seznamte se s lidmi, kteří pro vás mohou být inspirací.

Nevzdávejte to!

I když vám seznámení po šedesátce bude připadat sebesložitější, nejste v tom sami. Kolem vás je spousta seniorů, kteří chtějí navázat nová přátelství nebo partnerství. Důležité však je, abyste měli reálná očekávání a slevili jste ze svých vysokých nároků. Z neúspěšných schůzek si nic nedělejte a nenechte se jimi odradit. Zapojujte se aktivně do seznamování, ale netlačte příliš na pilu, abyste protějšek neodradili hned v samém počátku – zkrátka se snažte udělat dobrý dojem. Nechte věcem volný průběh a scházejte se jako přátelé. Časem se může přátelství přerodit v lásku.

Reklama