Jak předcházet pouličnímu přepadení?

V hledáčku pouličních zlodějů je čím dál tím více seniorů. Bohužel přepadávání již není prioritou nočních hodin, ale stále více případů přepadení se odehraje za bílého dne na frekventovaných místech. Abyste se nestali obětí, myslete na důkladnou prevenci.

 foto: www.branse.cz

Důležitá je prevence

Loupežná přepadení se neodehrávají pouze na ulicích, častými případy jsou falešná vnucení do bytů pod záminkou nejrůznějších služeb. V takovýchto případech platí jediné, falešné argumenty si vždy zkuste prověřit a do bytu nikoho cizího nepouštějte.

Složitější prevence je na ulici. Hlavním radou je, abyste viditelně nenosili zlaté prsteny a řetízky, které lze snadnou strhnout. Peníze vybrané na poště nebo z bankomatu si schovávejte vždy na přepážce a nikdy nechoďte s penězi ani peněženkou volně vloženou v ruce.

 

Myslete na bezpečnost

Přepadení přichází v okamžiku, ve kterém to nejméně čekáte. Proto rčení „kdo je připraven, není překvapen,“ tady platí dvojnásob. Jestliže chodíte večer venčit svého pejska nebo se vracíte z divadelního představení, myslete na svou bezpečnost.

S holýma rukama se jen stěží ubráníte. Lupiče však spolehlivě zaženete pepřovým sprejem nebo paralyzérem.

 

S pepřovým sprejem nebo paralyzérem je sebeobrana snazší

Pepřový sprej je vhodným prvkem sebeobrany. Jeho složení obsahuje látku kapsaicin, která je výtažkem z extrémně pálivých odrůd papriček. Po zasažení útočníkova obličeje, se dostaví prudké pálení očí, svědění pokožky a podráždění dýchacích cest. Pepřový sprej je tak vhodný i jako obranný prostředek před agresivními psy. Výhodou pepřových sprejů jsou velmi nízké pořizovací náklady.

Vedle toho elektrický paralyzér je prostředkem osobní ochrany, který prostřednictvím elektrického výboje lupiče nejen překvapí, ale také hlavně dočasně zneschopní. Výhodou paralyzérů je možnost všestranného použití na jakoukoliv útočníkovu část v podobě končetin, krku nebo boků.

Pepřových sprejů i paralyzérů je mnoho velikostí i druhů. Trendem poslední doby však jsou praktické příruční led svítilny, které mají v sobě zabudovaný pepřový sprej nebo elektrický paralyzér. Při cestě temnými uličkami si můžete pohodlně posvítit a přitom budete vždy připraveni se ubránit.

Nedávejte příležitost zlodějům a na riziko přepadení se připravte dříve, než bude pozdě. Veškeré prostředky osobní ochrany si můžete prohlédnout a zakoupit v internetovém obchodě www.branse.cz.

Reklama