Jak jednoduše zvládnout rekonstrukci střechy?

Pevná střecha nad hlavou je základ každého bydlení. Co ale dělat, když krytina má svá nejlepší léta za sebou nebo když střešní latě a krovy zužuje hniloba? Poradíme, jak si počínat při opravě i pořízení nové střechy.

 

 

Rekonstrukce střechy

K nejčastějším vadám patří poškozená střešní krytina, kterou zatéká do střešní konstrukce. Voda následně v kombinaci s teplem ale i mrazem poškozuje střešní latě a krovy. Nejdříve se objeví plísně, které po několika měsících doprovází hniloba. A právě hniloba dokáže střešní krov nenávratně poškodit.

Před rekonstrukcí je důležité zjistit:

  • stav střešní krytiny,
  • stav dřevěných latí,
  • stav střešních krovů.

Podle míry poškození se odvíjí samotná rekonstrukce střechy. Nejméně závažným problémem je výměna střešní krytiny se zachováním původních krovů. Při výměně krytiny je ale nutné počítat se zatížením, které nová střešní krytina přinese. I když jsou původní krovy zdravé, jejich konstrukce nemusí hmotnost nové krytiny unést.

A pokud jsou střešní krovy shnilé či poškozené, nastává oprava střechy buď pomocí výměny poškozených trámů, nebo se přistoupí ke kompletní výměně celého krovu.

Nová střecha na klíč

Odlišná situace nastává u novostaveb při zhotovení zcela nové střechy. Celá stavba se zaměří a navrhne se střešní krov, který je již dimenzován na zvolenou střešní krytinu.

Po vyřešení všech technických záležitostí a schválení investorem se může přistoupit k samotné výrobě střechy. Ano, čtete správně. Dnešní moderní společnosti zabývající se stavbou střech nejdříve připraví a pomocí CNC stroje nařežou všechny trámy. Až poté trámy odvezou na stavbu a střechu zkompletují. Díky tomu je práce při montáži krovů rychlá a hlavně přesná.

Profesionální zhotovení od společnosti Střechy Novák

Rekonstrukci i stavbou nových střech na klíč se více než 16 let věnuje společnost Střechy Novák. Konstrukci střešních krovů Střechy Novák zhotovují na CNC obráběcích strojích. Díky tomu střechy vynikají vysokou kvalitou a přesností zpracování.

Střechy Novák se ale nezabývají pouze rekonstrukcí a stavbou nových střech pro rodinné domy. Společnost má bohaté zkušenosti se stavbou střech městských činžovních domů včetně historických domů v centru Prahy. Střechy Novák se zároveň podílí na rekonstrukci krovů a krytiny u žádaných a luxusních půdních vestaveb. Střechy Praha proto právem patří ke specializacím společnosti.

Za své mluví také čísla. Tým profesionálů společnosti Střechy Novák ročně realizuje okolo 300 střech. Potřebujete-li rekonstruovat či zhotovit novou střechu, obraťte se na odborníky z firmy Střechy Novák.

Reklama