Ideální povlečení je hezké i praktické – Víte, jak povlečení vybrat?

Kvalita spánku je dána také kvalitou povlečení. Víte, jaký materiál je hezké a zároveň praktický? Prozradíme vám to.

 

Dříve bylo jedinou možností povlečení bavlněné povlečení, dnes trh nabízí bohatou nabídku lůžkovin různých materiálů i barevných zpracování. Jak se ve všech těch látkách a jejich vlastnostech vyznat? Které povlečení je pro váš spánek to pravé ořechové?

 Zjistěte vše důležité v našem shrnutí!

Jak vybrat správné povlečení?

Bavlna – Povlečení z bavlny je opravdovou klasikou, což však neznamená, že nemůže poskytnout pohodlní a skvělý vzhled. Bavlněné ložní prádlo si oblíbíte hned z několika důvodů, je neuvěřitelně měkké, savé a zároveň prodyšné. Zároveň je cenové dostupné a ideální pro alergiky. Jediným mínusem je vyšší mačkavost materiálu, a tedy nutnost žehlení.

Krep – Krep si oblíbila nejedna hospodyňka a zaměstnaná žena. Krep se vyrábí z bavlny, ale díky speciální úpravě získalo praktický vzhled, který se vůbec nemačká, čímž odpadá potřeba želení. Praktické krepové povlečení je také měkké a komfortní. Zaujme vás taktéž savost a prodyšnost, a to hlavně během parných letních nocí. Lůžkoviny z tohoto materiálu můžete pořídit velice výhodně díky této akci: krepové povlečení výprodej

Flanel – Hustě tkaná látka ze 100% bavlny se vyznačuje vysokou hřejivostí a tedy vhodností pro chladné období roku. Povlečení z flanelu je měkké a příjemné na dotek i pohled. Pořiďte si flanelové povlečení v akci a ušetřete na pořízení kvalitních lůžkovin.

Zdroj: Flanel.primo-od-vyrobce.cz
Zdroj: Flanel.primo-od-vyrobce.cz

Satén – Chcete luxusní vzhled a výjimečnou hebkost? Satén vás okouzlí nejen svých vzhledem, jeho chladivá textura vás udrží svěží i během horkých letních dnů a nocí. Dopřejte si luxus a komfort v jednom.

Důležité je i prostěradlo!

Při výběru a nákupu ložního povlečení pro deku a polštář, nezapomínejte také na to, že i prostěradlo má na spánek vliv. Pro dokonalé pohodlí si pořiďte prostěradlo Jersey, budete překvapeni jeho jemností i kvalitou.

Jaké lůžkoviny máte vy?

 

 

 

Reklama