I ve stáří si můžeme užít báječnou dovolenou!

Zjišťujete, že v důchodu máte nadbytek volného času a nevíte, jak ho vyplnit? Nechcete jen sedět doma, ale máte ještě chuť poznávat zajímavé kouty světa a užívat si čas dovolených? Dovolené rozhodně nejsou jen výsadou mladších rodin. Pokud máte chuť a náladu, můžete si dovolenou užít v jakémkoliv věku. A nemusíte zůstávat jen v naší republice, ale vydejte se třeba za hranice! Pojďme se společně podívat na několik zajímavých tipů.

 

Svět můžete poznávat kdykoliv

Často vyhledávaným druhem dovolených jsou poznávací zájezdy. Jedná se o typ zájezdů, který soustřeďuje na destinace s bohatými turistickými cíli. Na těchto zájezdech jsou naplánovány výlety za kulturními i přírodními památkami dané destinace a uvidíte opravdu kus světa. Pokud ale máte rádi dovolenou strávenou na jediném místě, poznávací zájezdy pro vás nebudou to pravé řešení. Často se cestuje, ale vzpomínky a zážitky stojí za to!

 

Pokud rádi chodíte, najděte si krásnou přírodu

Pokud by byla cílem vaší dovolené především turistika, je vhodnou volbou lokalita s přírodními krásami. Zde se určitě vyplatí navštívit některé opravdu exotické oblasti, kde je příroda zcela jiná, než je tomu u nás nebo v blízkých státech. Například krásnou dovolenou s nezapomenutelnými zážitky můžete prožít na Novém Zélandu! A cílem na Novém Zélandu nemusí být jen jeho nejvyšší hora Mount Cook, ale tato země má mnoho dalších přírodních krás, které rozhodně stojí za to navštívit. Zajímavosti o Mount Cook se můžete dozvědět zde.

Nový Zéland, zdroj: www.kudrna.cz
Nový Zéland, zdroj: www.kudrna.cz
Rádi byste si užili pohodu a ulevili svému tělu? Zvolte termální lázně

Dovolené v termálních lázních jsou v současnosti také velmi populární. Termální lázně mají pro vaše tělo velmi mnoho pozitivních účinků. Pokud jste vyznavači klidných a relaxačních dovolených, jsou termální lázně ideální volbou. A opět nemusíte zůstávat na našem území. Mezi nejvyhledávanější destinace patří termální lázně Maďarsko.

Termální lázně Maďarsko, zdroj: www.kudrna.cz
Termální lázně Maďarsko, zdroj: www.kudrna.cz

Pro správný výběr zájezdu a dovolené byste měli volit prověřenou cestovní kancelář, která vám vždy nabídne takový zájezd, který vám bude vyhovovat. Vyzkoušet můžete například cestovní kancelář Kudrna, která pro vás pořádá zájezdy už od nepaměti.

Reklama