Golf dávno není sportem pro snoby. Oblíbenost golfu stoupá u seniorů

Ne každý má chuť začínat se sportem v seniorském věku. Co takhle zkusit sport, který se odehrává v přírodě, procházíte se, povídáte si, seznámíte se, poznáte nové místa a navíc u toho můžete i soutěžit. Napadlo Vás zkusit golf?

Golf je sport, se kterým lze začít v každém věku. Nálepka snobského a nedostupného sportu je dávno pryč. Samozřejmě, vždy najdete nabídku předraženého vybavení a hracích poplatků, tak jako v každém jiném sportu. Ke golfovým začátkům však potřebujete jen pár holí, čas a chuť.

V posledních letech senioři tvoří významnou část registrovaných golfistů a tímto se stávají velmi zajímavou klientelou pro golfové rezorty. Kluby nabízí především levnější jak vstupní, tak především roční hrací poplatky, které umožňují hrát neomezeně po celý rok. Někde seniorům poskytují i další doplňkové služby jakými jsou zvýhodněné ceny míčů na cvičné louce a především příjemné slevy na vybraných turnajích a hřištích.

Pokud se stanete členem klubu a aktivním golfistou, pak se vám nabízí možnost účastnit se seniorských či klubových turnajů. V případě úspěšnosti můžete daný klub reprezentovat již s proplacením vašich nákladů na daný turnaj. O golf pro seniory se stará Česká seniorská golfová asociace, která organizuje turnaje jak na regionální, tak na celostátní bázi a stará se o český seniorský reprezentační tým.

Pokud si nejste jistí, jestli je golf opravdu pro vás, pak si jej zcela nezávazně můžete vyzkoušet na tzv. cvičných loukách, často toto místo najdete pod názvem „driving range“. Golfové hole i míče vám zapůjčí a pro snadnější pochopení golfové techniky a především lehčí začátky si můžete zakoupit lekci s trenérem.

Jsem si jistá, že při počtu golfových hřišť se nejedno najde i ve vašem okolí. Dejte golfu šanci a zpříjemněte si tak svůj volný čas.

Sylva Michálková

Reklama
SDÍLET