Efektivita a úspora času – to může být i váš úklid!

Bez domácích prací byt jako klícku mít nebudeme, ale proč si některé činnosti neusnadnit a neurychlit? Získáte čas, se kterým můžete naložit dle libosti. My jsme to už vyzkoušeli a přinášíme několik rad, jak na to.

Určete si priority

Při určování priorit a úkolů je střídmost na místě. Pokud tušíte, že něco není ve vašich silách, ani si to neplánujte. A pokud už se pustíte do práce, zaměřte se na jednu činnost a nenechte se rozptylovat dalšími aktivitami. Jednotlivé úkoly vždy dokončete a až pak postupujte k dalším.

Čerstvý vzduch pro váš domov

Pokud se s elánem pustíte do uklízení, hodně větrejte a pusťte si domů čerstvý vzduch. Čerstvý jarní vánek váš domov provoní a současně vyvětráte odér po čisticích prostředcích, jejich vůně nemusí vyhovovat každému.

Univerzální a ověřené prostředky šetří váš čas

Chcete se vypořádat s prachem, špínou a mastnotou? FIXINELA Perfekt kuchyně bude vaší pravou rukou zejména pro použití v kuchyni. A na co se spoléhaly předchozí generace? V domácnostech našich babiček rozhodně nesměla chybět leštěnka Diava.

 Zbavte se prachu

Pro utírání prachu volte přípravky s obsahem antistatických složek, například z řady Diava, které také zabraňují opětovnému usazování prachu. Praktické jsou čisticí prostředky ve spreji, jsou praktické, urychlí a usnadní čištění. Směr zbavování prachu je jasně daný: shora dolů – zamezíte tak tomu, abyste se motali v kruhu a znova si zaneřádili již uklízená místa.

Když je doma alergik

V Česku trpí nějakým typem alergie prakticky každý čtvrtý člověk, pravděpodobnost, že se ve vaší rodině vyskytuje alergik, je tedy celkem vysoká. Nejdůležitější je pravidelné zbavování se prachu a roztočů, protože zejména ti dráždí alergiky nejvíce. Pozor si dejte také na správně zvolené čisticí prostředky, některé mohou alergikům přitížit.

Dopřejte domácím rostlinám pořádnou sprchu

Nejen že se prach usazuje na nábytku a všech myslitelných površích, „schytají“ to také naše pokojové rostliny. Proto je jednou za čas osprchujte, nechte okapat a vraťte na jejich místo. Jejich listy se krásně rozzáří.

 Více neznamená lépe

Při vytírání mop nebo hadr vždy jen jemně navlhčete a před vytíráním dostatečně vyždímejte. Při nadměrné vlhkosti se může povrch začít nepříjemně zvedat, kroutit nebo ohýbat.

Sůl nad zlato

Sůl je opravdovým domácím pomocníkem. Zbaví vás nejen skvrn od vína, ale pomůže i s dezinfekcí nebo při čistění nádobí. Pokud připálíte jídlo na pánvi a zbytků se nebudete schopni jen tak zbavit, nasypte na nádobí dvě hrsti kuchyňské soli, ta bude pracovat za vás.

Reklama