E.ON Rádce pomáhá se snížením spotřeby energií

Zima je nejnáročnějším obdobím na spotřebu energií. Mrazivé počasí a brzká tma nás nutí nejen vytápět, ale také svítit téměř neustále. Během zimních večerů spotřebujeme až o 74 % více elektřiny než v létě. Poradíme nejen, jak na úspory elektřiny, ale také na snížení účtů za vytápění.

 

Úspora energií spočívá v efektivním vytápění

Vytápění domácnosti se na nákladech za energie podílí největší mírou. Víte, že každým zvýšením teploty o 1 oC, zvýšíte spotřebu tepla přibližně o 6 %? A každý stupeň navíc se promítne na celkovém vyúčtování. Jak si ale dopřát tepelný komfort a přitom neprotopit celé jmění? Zeptejte se E.ON Rádce.

Výborným začátkem úspory energií je dodržení tři základních pravidel:

  1. Byt nepřetápějte.
  2. Nenechte místnosti vychladnout.
  3. Optimalizujte otopnou soustavu.

V obyvatelných místnostech stačí udržovat konstantní teplotu 20 oC až 21 oC. V ložnici o stupeň až dva méně a naopak v koupelně o dva stupně více. Obrovskou chybou je neobývané místnosti nevytápět vůbec. Hrozí riziko kondenzace vlhkosti a tvorba plísní. Zároveň nenechávejte místnosti zcela vychladnout. Na noc nebo při odchodu k lékaři klidně stáhněte teplotu o jeden až dva stupně. Nikdy ne však o víc. Byt nechte temperovat. Náhlé vytápění prochladlého bytu je nákladné a neúměrně zatěžuje kotel a celou otopnou soustavu.

Více praktických rad, díky kterým je úspora energií snadná, se dozvíte na bezplatné internetové službě E.ON Rádce.

Snižte náklady na teplou vodu

Častým problémem vysokých účtů za energie je nadměrná spotřeba teplé vody. Přitom stačí tak málo a můžete výrazně ušetřit. Úspora vody tkví především v její nižší spotřebě. Máte rádi horkou koupel? Pak na plnou vanu raději zapomeňte a nahraďte ji sprchováním. Snížíte tím spotřebu vody až o dvě třetiny.

Spotřebu vody sníží také praktické šetřiče vody neboli perlátory, které vodu mísí se vzduchem. Tím z kohoutku proteče méně vody ve zdánlivě stejném objemu, který bohatě postačí na mytí rukou a čištění zubů. Během čištění zubů zároveň nikdy nenechávejte vodu protékat. Kohoutek vždy zavřete. Ušetříte tím až 5 l vody při jednom čištění!

Ruku v ruce se spotřebou vodu jde také její ohřev. Obzvlášť, když k ohřevu používáte starý elektrický bojler. Ohřev vody zefektivníte a úspory elektřiny dosáhnete například instalací úsporných ohřívačů. Více rad a informací zdarma poskytnou energetičtí poradci společnosti E.ON. 

Využijte bezplatného E.ON Rádce

Přejete si získat více praktických rad na snížení nákladů za energie? Navštivte unikátní internetovou službu E.ON Rádce, která kombinuje on-line encyklopedii, internetový vyhledávač a osobní poradenství. Na stránkách naleznete zdarma stovky užitečných rad na téma úspory energií, alternativní dopravy a ekologie.

E.ON Rádce zároveň pomůže vyřešit dotazy týkající se rekonstrukce a dotace na zateplení domu či výměnu kotle a otopné soustavy. Energetický poradce zdarma zodpoví vaše dotazy, sestaví analýzu energetické náročnosti domu a pomůže s podáním žádosti o dotaci.

Nečekejte, až přijde roční vyúčtování, snižte náklady za energie ještě dnes! Osobní konzultace s energetickými poradci je dostupná v Brně a Českých Budějovicích. Pokud to máte daleko, můžete je kontaktovat také emailem: poradce@eon.cz nebo telefonicky: 800 773 443.

Reklama