Dvojka Holí

Stejně jako předchozí karta i Dvojka Holí hovoří o mocné energii, síle, úspěchu, pohybu vřed, optimismu. Postupujeme ke svému cíli a sami sobě začínáme vytvářet překážky.

Nacházíme se v období, kdy se nám dlouhodobě daří, přestáváme být ve střehu a přicházejí pochybnosti. Ty se vyjevují v okamžicích klidu a štěstí, které zažíváme. Jde o alchymistické sjednocení dvou pólů naší osobnosti – Ohně a Vody. A stejně jako na kartě Velké arkány Střídmost, i nyní musíme najít vnitřní rovnováhu. Pokud ji včas nezačneme hledat sami v sobě, přestaneme jít dopředu a budeme nuceni vrátit se na začátek, abychom měli možnost pochopit, co děláme špatně a čím si škodíme.

Pokud vnitřní rovnováhu najdeme, mluvíme o vládě sama nad sebou, vůdcovské pozici, příkladu druhým, uzdravení, zdaru, štěstí, optimismu, bohatství. V opačném případě se necítíme dobře, trpíme depresemi, na své okolí působíme nevěrohodně, jsme mrzutí, začínáme ztrácet energii, osobní kouzlo a chuť do života.

Než – li krize propukne v plné síle, mějme oči otevřené a alespoň zvažujme všechny podněty z okolí, které zaznamenáme. Při zkoumání možných cest z krize nezapomínejte na sebe, respektive upřednostňujme svoje potřeby a pocity, abychom snáze pochopili, co se vlastně děje a co nám současný stav sděluje a přináší.

Význam – pochybnosti, nové šance, nerozhodnost, potřeba volby.

Zdraví – krevní oběh, tlak, ruce, nohy.

Profese – diplomat, poradce, advokát, kuchařka, dělník.

Poučení – Dvakrát zvítězil ten, kdo zvítězil sám nad sebou ( Ovidus).

 

Ve spojení s ostatními kartami má Dvojka Holí určující význam, protože přináší důležité informace do stávajících situací a tendence ke změnám. Ve vztazích jde o milostný trojúhelník či zvažování změny ve vztahu, při hledání práce můžeme očekávat současně dvě stejně dobré nabídky, možno i souběh studií a práce.

 

Reklama
SDÍLET