Dostupné exotické dovolené

Stále více Čechů si vybírá exotické dovolené mimo hlavní turistickou sezónu. Tyto lákavé dovolené v posledních pár letech zaznamenaly pokles cen a stávají se tak přístupné pro stále více turistů.  

 

 

 

Exotické kraje lákají nejen teplým klimatem, ale i odlišným kulturním a sociálním prostředím, které pro řadu turistů představuje příjemnou změnu a odreagování.

Kdy se na dovolenou vydat

Mezi českými seniory je populární exotická dovolená mimo prázdninové měsíce červenec a srpen, kdy odjíždí na dovolenou především rodiny s dětmi. Nejčastěji si volíme pobyty v délce 7 až 10 dní. Výjimkou nejsou ani 14 ti denní pobyty. Podle statistik se nejvíce vydáváme do Řecka, Turecka a Egypta.

 

Jak vybrat dovolenou

Destinace

Cestování do exotických destinací lidem nabízí jak relaxaci, tak bohaté kulturní zážitky. Není proto divu, že zájem o exotické dovolené stále roste. Zatímco před lety se za exotickou destinaci považovalo Tunisko nebo Egypt, dnes jsou tyto země běžnými turistickými cíli a do popředí se dostávají atraktivnější místa v Karibiku nebo jihovýchodní Asii.

Podnebí

Na exotické dovolené je vhodné vyrazit v podzimních a zimních měsících, kdy je v našich krajinách opravdu zima. Zatímco například na Srí Lance se v listopadu a prosinci pohybují průměrné teploty vzduchu kolem 28 stupňů Celsia. Pokud dáváte přednost vyšším teplotám, pak volte raději dovolenou v Dominikánské republice, Thajsku nebo Maledivách. Rtuť teploměru zde dosahuje v tomto období až k 30 stupňům a moře má trvale příjemnou teplotu 27 stupňů.

Čas strávený cestováním

Lidé, kteří chtějí poznat krásy exotiky, musí překonat strach z létání a připravit se na delší pobyt na palubě letadla. Pokud nechcete letět déle než 4 hodiny letu, bude pro Vás nejvhodnější oblastí Egypt nebo Maroko.

Středně dlouhý let nabízí například Spojené arabské emiráty, jde o destinace Dubaj, Sharha či Abu Dhabi. Zde přistanete zhruba za 6 hodin. O hodinu později můžete spatřit krajinu Kapverdských ostrovů. Pokud chcete navštívit Thajsko nebo Dominikánskou republiku, připravte se na více než 11 hodin letu. Nejvzdálenější lokalitou je Indonésie nebo Bali, kde let trvá zhruba 16 hodin.

Při cestování do exotických krajů mějte vždy na paměti, že je nutné dbát kulturních, sociálních a náboženských odlišností exotických destinací a vyvarovat se takového chování, které je pro dané lokality nepřijatelné.

Reklama