Dopřejte si spánek bez světla a ruchu z ulice

Ničím nerušený spánek je tou největší odměnou po náročném dni. Bohužel však s přibývajícími léty usnout za světla a ruchu je mnohem náročnější. Stejně tak prospat celou noc není samozřejmostí. Důležité proto je vytvořit si na spánek ničím nerušené prostředí.

 

Především v období letního času se déle stmívá, kvůli čemuž mnohdy chodíme spát za šera. Neřadíte-li se k těm, co lehnou a spí, pak vám možná právě světlo brání k rychlému usínání. A bohužel převalování v lůžku mnoho energie nedodá. Ba naopak. Řešení by tu však bylo.

Nerozhodujte se mezi zastíněním a větráním

Zdroj: Climax.cz
Zdroj: Climax.cz

Chytrým řešením pro zatemnění ložnice jsou žaluzie a rolety. Ty lze dnes pořídit jak do interiéru, tak i do exteriéru. A právě venkovní žaluzie jsou skvělou volbou pro všechny, kteří si nechtějí narušovat bytový design, přesto touží po zastínění pokoje.

Exteriérové žaluzie vám dokonale zatemní ložnici na noc a přes den si je sami můžete nastavit tak, aby vám do místnosti přes ně pronikalo jen určité množství denního světla. Navíc nemusíte řešit dilema mezi zastíněním a větráním. Zatažené venkovní žaluzie umožňují i větrat, což se o interiérových říci nedá.

Výhod venkovních žaluzií a rolet je mnohem více

Zdroj: Climax.cz
Zdroj: Climax.cz

Velkou výhodou venkovních žaluzií i rolet také je, že dům či byt tepelně ochrání. Dále tiší hluk z ulice a jsou uzamykatelné. Tudíž velkou překážkou pro případné zloděje. V neposlední řadě také chrání okna před nepříznivým počasím. Déšť, vítr, kroupy nebo naopak silné sluneční záření okna nepoškodí, díky čemuž se prodlužuje jejich životnost.

Dnes lze pořídit opravdu kvalitní žaluzie a rolety do exteriéru. Například společnost Climax nabízí nejširší sortiment stínící techniky, co do typů i barev. Vybírat lze také z ručního, nebo z motorického ovládání.

Markýza zabrání nepříjemné slunečnímu záření

Zdroj: Climax.cz
Zdroj: Climax.cz

Kromě žaluzií a rolet najdete pod značkou Climax markýzy a sítě proti hmyzu. I ty jsou vyhledávaným zbožím na jaře a v létě. Spát při otevřeném okně je pro mnohé nepříjemné právě kvůli hmyzu, proto sítě do oken jsou chytrým řešením.

Posezení na terase zas mnohdy může narušit silné sluneční záření. Parné léto ve vyšším věku již není to, po čem bychom zcela toužili. Stačí však mít markýzu a stín máte kdykoliv si zamanete. Markýzy jsou v nabídce dvojího typu, a to buď v otevřeném provedení, nebo v uzavřené kazetě. Ta chrání látku před nepřízní počasí.

Reklama