Deset Mečů

Karta zpravidla bývá vykreslena dost drasticky. Nezalekněme se symbolického znázornění. Dobře nás upozorní na vyostřenou situaci, které se ovšem již nemůžeme zaleknout po tom všem, co jí předcházelo. Velká síla nekompromisních Mečů se tu s námi loučí a dává nám najevo, že jsme ustáli všechny její zkoušky a nyní nás nechá v poklidu jít.

Jde tedy o poslední zkoušky, kterých se ale není třeba obávat. Člověka tolik zkoušeného, jak naznačují předchozí karty Mečů, takové situace spíše pobaví, s nadhledem a možná i humorem je prozkoumá, dají-li mu ještě něco důležitého a pokračuje klidným krokem na cestě svých rozhodnutí. Nyní již neexistuje nic, co by ho odklonilo od jeho rozhodnutí a přímo směřuje ke svým cílům.

Z praktického životního hlediska jde o další kartu smrti, v tomto případě jde o smrt násilnou a zbytečnou. Také o stěhování, jakoukoliv změnu, vyostřené situace ke změnám vedoucí. Po těchto změnách cítíme uvolnění, můžeme si oddechnout a najednou zjišťujeme, že život dokáže být i hezký. Iluze, o které jsme na mečové cestě přišli a rádi jsme se jich zbavili, se k nám ale již nemají šanci vrátit.

Smyslem karty je dosažení vnitřní svobody a oproštění se od výmyslů Ega, karta tedy znázorňuje silný duchovní prvek. Nyní nás nic vnitřně nerozhází, neděláme zbytečné kompromisy, pouze ty, které jsme se naučili dělat s vědomím, že jimi nepřicházíme o sami sebe a nejdeme proti sobě. Nepřijímáme manipulace lidí, kterých si nevážíme a spojení se kterými by nám mohlo v budoucnu uškodit.

Význam – svoboda, silná osobnost, ukončení.

Zdraví – násilná smrt, operace, nevydařená operace, úraz.

Profese – manažer.

Poučení – jsme tím, čím se cítíme být.

Deset Mečů s kartou:

Věž – výrazné varování před úrazem, násilnou smrtí, vražda

Se všemi ostatními kartami pojednává o ukončení těžkostí a zlepšení situace.

Reklama
SDÍLET