Další nejkrásnější vinice Evropy jsou tu

Minule jsme vás pozvali do vinic Jižní Moravy, Maďarska, Slovenska a zapomenout jsme nemohli ani na vyhlášenou vinařskou oblast ve Fráncii. Dnes se podíváme do vinic v Toskánsku a neopomeneme ani Gaudího ve Španělsku.

 

 

V Toskánsku vinařem na vlastní kůži

 

Země vína neboli Enotria, právě tak dávní Etruskové nazývali Toskánsko. Nejznámější vinařskou oblastí Toskánska je Chianti, nacházející se mezi Florencií a Sienou. Přestože mezi producenty toskánských vín převládají malé rodinné podniky, kvalitou se řadí na přední místa ve světě. Italský region je domovem některých z nejrozpoznatelnějších a nejhutnějších vín, mezi které patří například Chianti Classico, Brunello, Carmignani a červené směsi známé jako super-toskánská vína. Milovníky kultury nadchne prohlídka nedaleké klenotnice italské renesance, Florencie. Nelze zapomenout ani na jedno z nejdokonalejších středověkých měst v Evropě, Sienu, která turisty uchvátí rozlehlým náměstím ve tvaru vějíře nebo úchvatnými cihlovými paláci, kamennými věžemi či kostely. Ti, kteří chtějí poznat život v Toskánsku na vlastní kůži, mohou v podzimním termínu strávit půlden na toskánských vinicích a aktivně se zapojit do vinobraní. Šestidenní zájezd do kraje vína Chianti je možné pořídit již za 10 000 Kč.

Do Španělska za Gaudím

Nejznámější vinařskou oblastí v Katalánsku je region Penedès. Naleznete ho na severovýchodě Španělska v provincii Barcelona, kde se řeka Ebro vlévá do Středozemního moře. V této oblasti převládá mírné klima Středozemního moře, které přináší teplá, vlhká léta a studené zimy. Všeobecně zde převažují odrůdy pro výrobu bílých vín Macabeo, Xarello a Parellada, mezi další patří Chardonnay, Ryzlink a Tramín. Pro červená vína se pěstují Garnacha, Merlot, Tempranillo, Pinot Noir či Cabernet Sauvignon. Pokud turisty již omrzí degustování všech odrůd ve vinařstvích, mohou obdivovat nevšední architekturu v Barceloně. Město si totiž většina lidí spojuje se stavbami světoznámého architekta Antonia Gaudího. Milovníci vína se mohou těšit na první zářijový týden, kdy se koná vinobraní Valdepeñas, a na druhou polovinu měsíce, ve které dominuje vinobraní v oblasti La Rioja. Desetidenní zájezd s polopenzí je možné zakoupit za 10 000 Kč.

 

 

Reklama