Čtyřka Mincí

Možná se nám daří dlouhodobě dobře, možná se bojíme změny a setrváváme v bodě, kde to není zcela ideální, ale ne špatné a máme alespoň vrabce v hrsti, když už nemůžeme dostat holuba ze střechy. Jsme nespokojeni, ale změně se bráníme.

 

 

Upadáme do šedi všednosti. Necháváme se zatlačit do kouta průměrnosti prostředí, ve kterém se pohybujeme. Splýváme s davem. Nové štěstí, na které čekáme s nadějí, že nám pomůže, nepřichází a o to stávající se sami připravujeme. Nevolíme pro sebe to nejlepší, začínáme se bát. Raději se přidržujeme osy průměrnosti jako poslední jistoty, kterou máme, než bychom se vydali sami jiným směrem na cestu, po které toužíme. Potkáváme lidi, kteří jsou nám podobní. Neinspirují nás, naše malé snahy k úniku dokážou okamžitě rozpoznat a brání nám v nich všemi možnými prostředky, nezřídka nečestnými. Začneme se přizpůsobovat tomu, co se nám nelíbí, ale trvale nás obklopuje a prohlubujeme svoji beznaděj.

I když se zdá vše ztraceno, vždy máme možnost volby. Záleží jen na nás. V této situace je změna těžší, ale je stále možná. Bezprostřední okolí nám nekompromisně nastavuje zrcadlo, je jen na nás, pro jaký život se rozhodneme. Nikdo to za nás nemůže udělat. Čtyřka Mincí je kartou svébytnosti a rozpoznání svých možností, takže nečejme pomoc v okolí, ale hledejme ji pouze v sobě. Může mít podobu inspirace nebo naopak deprese, ze které se chceme dostat. Tato karta v sobě nese velmi silný duchovní aspekt.

Význam – nespokojenost, úpadek, průměrnost, rezignace, pesimismus, nehybnost, lenost, duchovní cesta.

Profese – dělník, úředník.

Zdraví – obezita, psychické problémy, játra, žlučník.

Poučení – Ze všeho nejvíc vyčerpává nečinnost ( Aristotelés ).

Ve spojení s ostatními kartami značí stabilitu, nespokojenost, komplikovaný průběh událostí.

Reklama
SDÍLET