Čtyřka Mečů

Karty s číslem čtyři přinášejí stabilizaci, zklidnění, čas k zamyšlení. Čtyřka Mečů naznačuje, že nastal čas potřebný k odpočinku a regeneraci.

 

 

 

Meče situaci vždy komplikují a vyostří, abychom si měli možnost uvědomit všechny vlastní chyby, které nám brání jít přímo a bez větších potíží za svými cíli. Nemůžeme očekávat, že nám štěstí spadne samo do klína, aniž bychom pro to nic neudělali. Proto na rozdíl od ostatních čtyřek neznamená poklidné odpočinutí a radost z již prožitého, ale konec cesty a s koncem spojené potíže. V případě Mečů vždy kolem sebe někoho máme, ať už kvůli komunikaci a učení se kompromisům, nebo pro vytváření konfliktních situací, díky kterým nám jednou musí dojít, že nejsme na světě sami a naše potřeby nejsou ty jediné, které bychom vždy měli upřednostňovat.

Karta je jednou z karet smrti, pokud si ji vytáhneme jako poslední ve výkladu, kdy se ptáme na zdraví nemocného člověka, odpověď je jasná. Pokud se ptáme na budoucnost a na konci vyjde tato karta a jiné kolem nenaznačují nic konkrétního, můžeme se setkat s nenadálou smrtí.

Pokud karta leží uprostřed ostatních karet, jde o odpočinek, léčbu, změnu zdraví, regeneraci, pobyt v lázních.

Pokud kolem leží Mincové karty, půjde o spory kvůli dědictví, závěť apod.

Význam – odpočinek, smrt, regenerace, změna, dědictví.

Zdraví – odpočinek, operace, změna zdravotního stavu.

Profese – hrobník, pracovník pohřební služby, rehabilitační sestra.

Poučení – kompromis neznamená vždy jít proti sobě.

Čtyřka Mečů s kartou:

Blázen – porod, operace

Velekněžka, Císařovna, Luna – problematické těhotenství

Spravedlnost, Kolo štěstí, Věž – varování

Velekněz, Poustevník – nastoupení duchovní cesty, život v ústraní

 

Reklama
SDÍLET