Čtyřka Kalichů

Karta, kterou máme před sebou naznačuje, že i nadále trvá pocit štěstí a hojnosti všude, kam se podíváme. Žijeme v nadbytku a začínáme se nudit. Potřebujeme změnu.

 

 

 

Touha po změně zpravidla přináší konflikt. U kalichových karet nejprve vnitřní. Najednou si začínáme uvědomovat naše dřívější prohry a sami sebe, z nedostatku jiné činnosti, zamotáváme do pavučin negativních myšlenek. Netečnost, znechucení. Vnitřní nespokojenost začnínáme obracet nejprve proti sobě v podobě přejídání, opíjení se, sebelítosti, zaobíráním se křivd z minulosti. Řešení nenacházíme a svoji nespokojenost začneme ventilovat vůči svému nejbližšímu okolí.

Své negativní emoce přenášíme na ostatní, neustále si stěžujeme, vše odsuzujeme a lidé z naší blízkosti dříve či později začnou utíkat. Zase zůstaneme sami se svou nespokojeností a je na nás, jak dlouho nám bude trvat, než s řešením naší současné neutěšené situace začneme u sebe.

Jde o typickou myšlenkovou krizi, která nás silně vybízí k naší vnitřní změně. Takový stav zažívají často lidé, kteří procházejí krizí středního věku. Člověk dozrává za předpokladu, že nachází to, co skutečně potřebuje, Objevení sama sebe skrze své nejniternější potřeby je receptem na trvalé štěstí. Již sama cesta k sobě, kdy nám došlo, že naše štěstí je štěstím i pro naše okolí, je vlastně cílem a velkým potěšením. A především ukončením krize, kterou nám tato karta ozřejmila.

Význam – nuda, stagnace, nespokojenost, blonďatá dívka.

Zdraví – lymfatický systém, ženské potíže.

Profese – úředník, vychovatel.

Poučení – východiskem z krize je vždy jakákoliv činnost.

Spojení s ostatními kartami naznačuje přechod z jedné situace do druhé, nikdy konečné stanovisko. Naznačuje také krizi ve vztazích či blížící se konflikt.

Reklama
SDÍLET