Co o oknech možná ještě nevíte

O oknech se toho dočteme mnoho. Často jsou to základní informace, které se omývají stále dokola. Dnes vám však přinese trochu jiný pohled na okna a možná právě i vy zjistíte, že je konečně čas udělat ve vašem domě změnu.

 

 

Věděli jste, že …

Čím tmavší plastová okna si pořídíte, tím častější bude potřeba seřízení oken. Pokud si tedy pořídíte okna bílá, uděláte lépe, protože světlejší povrch se méně prohřívá, a nedochází tak k velké roztaženosti a průhybu. Pokud byste však přeci jen toužili po tmavém odstínu oken, pak sáhněte po hliníkovém opláštění. To vám zaručí mnohem menší roztažení.

Nejvíce vloupání mají na svědomí právě okna a balkonové dveře. A to většinou buď rozbitím izolačních skel, nebo odvrtáním kličky z venkovní strany. Proti vloupání se tak můžete pojistit doobjednáním bezpečnostních zavíracích bodů a kliček.

Nejsou okna jako okna. Vždy je důležité informovat se o výrobci a nejlépe si zjistit i nějaké reference. Málokdo se natolik vyzná v dnešní nepřeberné nabídce, že si může dovolit vybrat plastová okna zcela sám a to i bez rad odborníků. Mnohdy se i firmy snaží prodat totální nesmysly.

7 zásad pro KVALITNÍ okna, která vám KVALITNÍ firma bude schopna zařídit

1. pevná a dlouhodobě stabilní konstrukce okenního rámu a křídla

2. okenní profily s dobrou tepelnou izolací a vyloučením povrchového rosení

3. okenní profily s oddělenou dešťovou a větrovou zábranou ve funkční spáře

4. těsnící systém s dlouhodobou životností a zajištěnou vyměnitelností

5. zasklení s dobrou tepelnou izolací a vyloučením povrchového rosení

6. celoobvodové kování s dostatkem seřiditelných zavíracích bodů

7. montáž oken se zajištěnou dilatací a vyloučením povrchového rosení

A nakonec trocha historie

Plastová okna se vyrábí už 60 let. Tehdy se však jednalo o okna ocelová, která byla obalená vrstvou umělé hmoty. Úplně první pokusy, kdy se okna již dosti podobaly těm dnešním, spadají do 70. let minulého století. Naopak celkem nově se vyrábí dřevěná eurookna, ty spadají až do 70. let.

 

Reklama