Chřipka je nejčastějším podzimním onemocněním. Víme, jak s ní zatočit?

Je tu podzim, období častého nachlazení a chřipek. Kdekdo kašle a kdekdo smrká. Není divu, že právě na podzim a v zimě bují chřipková epidemie. Proč se chřipka objevuje nejčastěji v tomto ročním období? Jaké jsou obvyklé příznaky onemocnění a jak proti chřipce a nachlazení bojovat?

S podzimem dochází k poklesu slunečního světla, ke změně stravy a mnoho lidí také častěji na podzim propadá depresím. Tím vším dochází ke snížení imunity. Navíc kvůli relativně nízké vlhkosti mají nad námi přesilu viry, které se mohou snadněji šířit.

Na podzim je proto dobré se předem připravit a naše tělo by si mělo začít pomalu zvykat na výkyvy teploty. Vhodné je se pravidelně otužovat, chodit na procházky, do sauny, trávit dostatek času na čerstvém vzduchu a zvýšit příjem vitamínů. Zapotřebí je prokrvit tkáně, posílit svaly a prokysličit celý organismus.

 

Nejčastějšími příznaky chřipky jsou:  

  • horečka 38 až 40 °C,
  • zimnice,
  • bolest svalů a kloubů,
  • únava.

Obvykle může být chřipka doprovázena také bolestmi hlavy a kašlem, který je zpočátku nepříjemným suchým, avšak později velmi dráždivým. V některých případech vás spolu s častými příznaky může trápit i rýma, bolest v krku a nechutenství.

 

Jak zatočit s příznaky chřipky a nachlazení?

S chřipkou nemusíte ihned běžet k lékaři. Je-li onemocnění bez komplikací, hravě ho zvládnete vyléčit sami doma. Nejdůležitější je dopřát si klid na lůžku a pít dostatek tekutin. Rozhodně se ale netrapte jen pod peřinou s teplým čajem, k uzdravení si vezměte na pomoc i léky a přípravky dostupné bez lékařského předpisu.

Vsadit můžete na oblíbené horké nápoje Vicks SymptoMed, které vám pomohou ulevit od nepříjemných příznaků chřipky a nachlazení. Na suchý kašel pak vyzrajte díky sirupu MedDex Vicks a do boje proti nepřestávající rýmě vyrazte s nosním sprejem Sinex Vicks, který vám uleví nejen díky aloe a eukalyptu. Více o přípravcích Vicks se dozvíte na https://www.vicks.cz/cs-cz.

Podaří-li se vám doma příznaky chřipky a nachlazení porazit, pak se rozhodně ihned nepouštějte do větších akcí. Léčba chřipky trvá zhruba týden a i poté je tělo velmi oslabeno. Proto buďte ještě alespoň pár dní v klidovém režimu a dodejte organismu hodně vitamínů, a to především ve formě ovoce.

 

Reklama