CHioggia

Ráda bych se s vámi podělila o své dojmy z mé nedávné návštěvy Itálie a představila vám několik Italských měst, které jsme navštívili.

 

 

 

 

Jako první jsme zavítali do ostrovního města Chioggia, které se nachází na jihu Benátské laguny, cca 25 km jižně od Benátek.  Toto staré historické a rybářské město s 51 tisíci obyvateli, se často nazývá „Malé Benátky“. Část města leží na ostrovech, větší díl je na pevnině a skutečně je (nejen společnou historií) pravým Benátkám podobné.

Městem procházejí kanály, hlavní z nich se jmenuje Canale della Vena. Pobřežní část se nazývá Sottomarina, vede na ni z Chioggie most. Sottomarina tak tvoří hráz mezi Benátskou lagunou a Jaderským mořem. Trajektem je možné dopravit se na úzký ostrov Pellestrina.

Ve městě najdeme několik středověkých kostelů, které byly přestavěny v 16. a 17. století. Hlavním kostelem je Santa Maria z 11. století, který se nachází nedaleko městské brány.

Za zmínku také stojí kostel Sant´Andrea. Ten byl postaven až v 18. století. Na vedle stojící zvonici jsou umístěny druhé nejstarší hodiny na světě. V historické době patřilo po Benátkách mezi nejdůležitější města celé laguny. Dnes nabízí například pravidelné velké trhy s různým sortimentem. My jsme zde navštívili rybí trh. Můžete také obcházet ostrovní část, podél nábřeží a prohlížet si kotvící lodě, moře a lagunu.

Jeho poloha je docela unikátní, protože se nalézá v nejjižnější části benátské laguny, mezi mořem a samotnou lagunou. Věřím, že pokud tyto „Malé Benátky“ někdy navštívíte, nebudete rozhodně litovat.

Reklama
SDÍLET