Chcete pracovat jako strážný?

Mnoho lidí si myslí, že profese strážného je zaměstnání, které může dělat v podstatě každý, ale překvapivě tomu není tak. Pokud patříte mezi ty, jež by rádi, pracovali u ostrahy, musíte podstoupit kurzy ukončené závěrečnou zkouškou, abyste získali oprávnění potřebné k této práci.

Samozřejmě je možné dostavit se pouze až k závěrečné zkoušce, ale kurzy vám velmi usnadní přípravy a výrazně zvýší vaše šance na úspěšné zvládnutí. „Zkoušky Strážný“ se konají v různých městech po celé České republice, a to v mnoha možných datech a hodinách. To znamená, že se nemusíte bát, že byste kvůli stávající práci či nějaké neodkladné záležitosti zkoušku nestihli a o tuto možnost tak přišli.

Na těchto kurzech, které mají časové rozpětí čtyřicet hodin, se uchazeči dozvědí zejména potřebné teoretické informace, bez kterých není možné práci jako tuhle vykonávat, kupříkladu tedy znalosti ze základů práva, bezpečnosti, různých zásad při ochraně majetku a tak podobně. Nejsou stanoveny žádné speciální požadavky. Pouze je důležité, aby měl zájemce ukončené základní vzdělání nebo jakékoliv vyšší. Je tedy zřejmé, že tyto kurzy jsou vhodné především pro lidi, kteří se potýkají s nezaměstnaností.

A proč je tedy dobré zvládnout tento přípravný kurz a zkoušku?

Hlavně proto, že absolventi obdrží osvědčení o získání profesní kvalifikace Strážný, které jim pomůže v této oblasti najít práci. Každý držitel tohoto oprávnění o úspěšném absolvování kurzu může sehnat práci například jako strážný nejen movitého majetku, ale také nemovitého. A to není vše, může také chránit osoby, cennosti, peníze, či zajišťovat pořádek na nejrůznějších společenských akcích. Pro mnohé lidi by tyto kurzy byly novým začátkem, který by jim pomohl překonat krizi spojenou s dlouhodobou nezaměstnaností. Tak už neváhejte a zkuste profesi, která je více užitečná, než jste si do teď mysleli.

Reklama