Chcete mít krásné bílé zuby? Bělení zubů je hračka

Krásný a zářivý úsměv? Ano, i vy se můžete postarat o vybělení zubů k vaší spokojenosti. V současné době najdete hned několik snadných způsobů, jak udělat vaše zuby krásnější. Následně se můžete více usmívat a dobývat svět svým pozitivním přístupem i vyšším sebevědomím. Bělící přípravky efektivně pomáhají bojovat se žlutými či jinak tmavě zabarvenými zuby.

 

Bělostný chrup bez komplikací

Není problém si dnes vybrat z mnoha přípravků, ale jsou všechny účinné? Než se rozhodnete koupit, rozhodně svou pozornost nasměrujte na příbalové letáky a přečtěte si dostupné informace o výrobku. Některé z přípravků totiž obsahují látky narušující zubní sklovinu. Následně nemají zuby dostatečnou ochranu a začnou být náchylnější k obarvení. Před uskutečněním bělení zubů si zajděte k zubaři, kde vám prohlédnou zuby. Problémem by se totiž mohly stát zubní kameny a kazy – po aplikaci byste jistě pociťovali bolest.

Zuby o několik odstínů bělejší

Bílé zuby si udržíte pravidelným čištěním kvalitními pastami nebo gely. Doporučuje se minimálně třikrát denně, ideálně vždy po jídle. Jde to i přirozenou cestou, například přidáním kapky hřebíčkového oleje do zubní pasty aspoň jednou za týden. Velmi populární jsou speciální bělící, pásky, pera, pasty a pudry.

Bělící zubní pudr WP Smile obsahuje účinnou látku peroxydone, využívanou k bělení zubů zubními lékaři. Během čištění prostoupí do zubu a odbarví pigmenty. K výhodám patří, že pudr neobsahuje abrazivní částice a lze ho používat každý den. Navíc se o ochranu a regeneraci zubní skloviny starají přítomné fluoridy a xylitol.

EVA bělící zubní pudry se vyrábějí s několika variantách. Za pozornost stojí bělící zubní pudr s vysokým procentem obsahu hřebíčku s antiseptickým účinkem. Jedná se o jemné pěnící pudry schopné po pravidelném používání omezit záněty, krvácení dásní a vybělit zuby o jeden až dva odstíny. O bělící účinek se stará aktivní kyslík, peroxoboritan sodný a mořská sůl. Výsledky jsou brzy viditelné, vaše zuby se budou lesknout, bělat a vypadat čistěji.

Ordinační bělení zubů

Podstoupit můžete i ordinační bělení zubů od odborníků ve zdravotnickém zařízení. Jedná se o metodu s rychlými výsledky, ale patří k dražším a časově náročnějším alternativám než domácí metody. Navíc nejde o permanentní řešení a po ošetření bude zubní sklovina několik hodin dehydratovaná. Nedoporučuje se osobám mladším osmnácti let, těhotným ženám, silným kuřákům, pacientům s pokročilou paradentózou, osobám se zánětem dásní a se špatnou ústní hygienou. Bělení zubů v ordinaci však dobře odstraňuje především organické skvrny, vzniklé díky kouření, konzumaci některých druhů potravin – čaje, kávy, červeného vína, limonád apod. na bělení reagují také dobře zuby, které s věkem pozměnily barvu na odstíny šedivé, hnědé nebo žluté.

Reklama