Cesty ke štěstí – jednodenní půst

Chceme-li naše tělo zbavit škodlivin, zkusme jednodenní půst. Je to maximálně účinná metoda prevence proti vzniku nádorových onemocnění.

 

 

Není nutné se nijak zvlášť připravovat na jednodenní půst. Stačí se jen rozhodnout, že něco pro naše tělo i duši uděláme a jednoduše v daný den nic nejíme a pijeme pouze vodu bez sladidel a bublinek, voda nemusí být nutně studená. Nedejme na reklamní triky rádoby zdravého životního stylu a do vody si nedávejme žádné zaručené přísady. Pokud nás láká být in, podívejme se do peněženky a vzpomeňme na dárky na Vánoce nebo dovolenou. Poté nám dojde, že in budeme právě hladověním a také tím, jak po nějaké době budeme díky půstům vypadat.

Při půstu vyrazte do města a nebuďte doma

Ve zvolený den je lepší nebýt doma. Nechodíme tak kolem ledničky a nemusíme do ní neustále koukat, dokud nás nepřemluví, že hladovět začneme až zítra. Zkusme se v ten den procházet třeba po obchodech, ne s potravinami, nebo se až do večera zaměstnat prací. Nikterak nám to neublíží a naopak podpoří naše úsilí.

Když už musíme doma být, nalepme si na ledničku odstrašující obrázek tlustých osob, eventuelně naši fotku nebo zrcadlo, různé nápisy vyjadřující se k našemu večernímu zvyku přejídání se apod.

Pocitu hladu a únavy se druhý den zbavíte

Alespoň poprvé celý den myslíme na jídlo (ale i podruhé, potřetí a podesáté). Pokud vydržíme, večer uléháme do postele znaveni, bez náznaku energie a utrápeni, bez vize lepší budoucnosti. Usínáme špatně a je nám zima. Může nás bolet hlava.

Zdroj: Pixabay.com
Zdroj: Pixabay.com

Ráno se vzbudíme svěží, omládlí, lehčí a tělo nám celý další den dává najevo své díky za to, co jsme dokázali vydržet.

Po měsíci a půl jednodenních půstů nebo i dříve se nám začne upravovat tělesná hmotnost. Na svět nahlížíme pozitivně, cítíme se skvěle. Jsme vitální a aktivní. Máme pružnou pleť. Naučili jsme se naslouchat potřebám svého těla a ono se nám za to odměňuje.

 

 i-Senior.cz

Reklama
SDÍLET