Bulharsko: Jedna z top destinací pro seniory

Co na tom, že vám už dávno není dvacet. Navzdory pokročilejšímu věku můžete zažít skvělou dovolenou – stačí si jen vybrat tu správnou destinaci. Pokud vás láká koupání v moři, relaxace na vyhřátém písku, prohlídka kulturních památek, výtečná kuchyně a nízké ceny, vydejte se do Bulharska.

Země u pobřeží Černého moře patří k nejdynamičtějším dovolenkovým destinacím. V posledních letech zaznamenaly velký rozmach především oblasti Slunečné pobřeží, Svatý Konstantin a Zlaté písky. Češi nedají na dovolenou v Bulharsku dopustit, protože si zde za dostupnou cenu užívají nadstandardní služby s all inclusive v hotelích vyšší kategorie.

Bulharsko má hodně co nabídnout a Češi jsou si toho moc dobře vědomi. Kombinace hezkého prostředí, kvalitních služeb a vyhlášeného bulharského pohostinství je zkrátka jedinečná. Dlouhé pláže s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře jsou jako stvořené pro pohodovou dovolenou i s vnoučaty. O kvalitě mnoha bulharských pláží hovoří i ocenění Modrá vlajka, kterou získávají pouze nejčistší přímořské oblasti.

Bulharsko, zdroj: Cestolino.cz
Bulharsko, zdroj: Cestolino.cz

K nejznámějším bulharským letoviskům bezesporu patří Slunečné pobřeží. Nachází se cca 40 km severně od Burgasu a zdejší pláže sestupují do Černého moře jen velmi pozvolna. Turismus zde vzkvétá také díky výraznému zvýšení kvality služeb a novým hotelům. Potrpíte-li si na prvotřídní restaurace, obchody a stylové bary, budete nadmíru spokojeni.

Znamenitou volbou je i rekreační letovisko Zlaté písky. Leží jen 17 km severovýchodně od Varny a za jméno vděčí zlatožluté písečné pláži, která je považována za jednu z nejkrásnějších v Evropě. Nedaleká Varna uspokojí vaše touhy po historických památkách a mimo jiné zde můžete navštívit vyhlášené delfinárium. Za zmínku stojí také nedaleké rekreační středisko Svatý Konstantin a stejnojmenné lázně s přírodním sirným pramenem.

Bulharsko, zdroj: Cestolino.cz
Bulharsko, zdroj: Cestolino.cz

Do Bulharska se dostanete podstatně levněji, když využijete některou z lákavých last minute nabídek. V tomto směru vám pomůže známý server Cestolino. Přečtěte si recenze hotelů Bulharsko a vyberte si zájezd Bulharsko last minute – ušetříte spoustu peněz a zažijete dovolenou bez kompromisů.

Reklama