Bojujte kolagenem proti vráskám i bolesti kloubů

Kolagen je velmi důležitou látkou v našem těle, která však bohužel s přibývajícím léty z našeho těla ubývá. A jeho úbytek má za následek nejen nesprávnou funkci kloubů, vaziv a pružnost pokožky, ale způsobuje také vypadávání vlasů, zubů a lámání nehtů.

 

Kolagen hraje velkou roli v elasticitě naší pokožky. S jeho ztrátou dochází k povolení kůže a k objevení prvních vrásek. Ovšem úbytek kolagenu může také za třepící se a vypadávající vlasy. Pokud jste vždy měli husté vlasy plné síly a lesku, pak rozhodně nepodceňujte tento fakt a doplňujte pravidelně kolagen do svého těla.

Krom zmiňovaných vlasů, nehtů a naší pokožky však dochází i k oslabení kloubních vazů. Nefunguje-li kloubní systém v podobě chrupavek, šlach a vazů, jak má, znamená to jediné – nedostatek kolagenu. A následkem jsou bolavé klouby.

 

Kde všude se můžeme s kolagenem setkat?

Přírodní kolagen se přidává do jídla. Ač mnozí ani netuší, tak je součástí například oblíbených želatinových bonbonů, aspiků či tlačenky. Bolí-li vás klouby, rozhodně zařaďte tyto jídla do svého pravidelného jídelníčku.

Dále je kolagen velmi často používán v kosmetice a zdravotnictví. Krémy určené ženám 35+ téměř vždy již mají tuto látku v sobě obsaženou. Ovšem setkat se s ním můžeme i v jiných kosmetických přípravcích. Kolagen totiž hydratuje naší pokožku a díky tomu nedochází k předčasnému stárnutí.

 

Jak bojovat proti nedostatku kolagenu?

Od určitého věku se kolagen v těle prostě sám nevytvoří. Před čtyřicátým rokem je tak vhodné začít uvažovat o jeho doplnění, a to ať už formou zmiňovaných jídel, pomocí krémů, gelů nebo kapslemi.

Především ženy ve zralém věku by měly o svůj vzhled více pečovat a nebát se investovat do dražších krémů s kolagenem, které jim skvěle poslouží a jistě dlouho vydrží. Vhodné jsou i nejrůznější masky, jako je například Kolagenová maska s nanozlatem, díky které bude vaše pleť ponořena do bohaté směsi aktivních látek. Na trhu však existuje cela řada dalších kosmetických přípravků.

Pro ty, co kosmetice tolik neholdují, mohou vyzkoušet doplňky stravy, jako je například Vitamín C-OLWAY nebo kapsle COLVITA.

 

Pokud i vás trápí úbytek kolagenu, pak na nic nečekejte a pomozte svému tělu s jeho obnovou. Na trhu existuje několik zmiňovaných forem, jak podpořit tuto důležitou látku v našem těle. Je tedy na každém z nás, zda bude preferovat kosmetické přípravky nebo doplňky stravy. O konkrétních produktech se dozvíte více informací například na www.icolway.cz. Ať už si ale vyberete to či ono, rozhodně nezapomeňte občas do svého jídelníčku přidat i tlačenku, aspik a gumové medvídky.

Reklama