Blíží se karneval v Benátkách

Ve dnech 11. až 21. 2. 2012 probíhá v Benátkách jedna z největších slavností v roce. Turisté z celého světa se sjíždějí do města na laguně, aby si vychutnali nezapomenutelnou atmosféru tohoto jinak romantického místa. V období karnevalu je znát převaha veselí, zpěvu a tance.

Únor je pro Benátčany synonymem pro bujaré veselí doprovázené rejem masek, které se zde koná každoročně již několik století. Po celou dobu karnevalu je v Benátkách k vidění několik stovek účastníků oděných do pestrobarevných kostýmů a masek. V tuto dobu jsou obchody přeplněny škraboškami, které jsou turisty velice žádané, mnohdy si dokonce vozí svoje převleky a s chutí se zapojují do maškarního průvodu.

Reklama

Během karnevalu míří do Benátek několik set tisíc turistůV době, kdy karneval vrcholí se zde nedá téměř hnout, proto bych doporučovala zavítat do Benátek hned na jeho začátku nebo během pracovního týdne. Většina z nás se tam však vydá na prodloužený víkend s nějakou tuzemskou cestovní kanceláří. Jezdí jich tam mnoho.

Cestovní kanceláře o tomto náporu vědí, proto mnohé z nich provádějí Benátkami již v pátek, kdy si můžete v klidu vychutnat karnevalovou atmosféru, vyfotit si ochotně pózující a mnohdy tajuplně vypadající maškary. Sobota je většinou věnována vyjížďkám po nedalekých ostrovech a rozhodně stojí za to je navštívit. Povinnou zastávkou bývá sklářský ostrov Murano, jehož skleněné výtvory můžeme zpozorovat na mnohých českých zámcích. Nádherný je také rybářský ostrov Burano, který proslul výrobou krajek.

Samotné Benátky nabízejí také spoustu památek. Město je opravdu nádherné, a to jen díky tomu, že v době svého největšího rozkvětu oplývaly bohatstvím. Proto zde lákaly ty největší umělce, kteří se značně podíleli na jejich dnešní podobě. Benátky také byly významným přístavem, obchodovaly například s Orientem a z toho důvodu zde vyrostlo mnoho budov s orientálním nádechem.

Procházka městem je nezapomenutelným zážitkem, každá ulička je svým způsobem jedinečná. V celém městečku na vás dýchá genius loci. Symbolem Benátek je náměstí sv. Marka se zvonicí. Náměstí se proslavilo velkým množstvím holubů. Dnes je jejich krmení přísně zakázáno, v opačném případě budete pokutováni nemalou finanční částkou.

K Benátkám také neodmyslitelně patří gondoly. Mají černou barvu a vypolstrovaná sedadla. Měří 11 metrů, ale místní gondoliéři jsou natolik šikovní, že se pro ně stává jejich řízení hračkou. Pořízení takové gondoly není levnou záležitostí. U nás v České republice si kupujeme auta, v Benátkách naopak gondoly, jejichž pořizovací cena se pohybuje v řádech statisíců.

Velká výhoda Benátek spočívá v tom, že zde mají automobily zakázán vjezd, tudíž si můžete vychutnat ničím nerušenou procházku. Život se zde zkrátka odehrává na vodě. Proto vás snad ani nemohou překvapit vodní taxíky a sanitky, sem tam zahlédnete i popeláře.

Na závěr bych si ještě položila otázku, která mi po návštěvě byla často kladena. Smrdí tedy ty Benátky? A s klidem mohu odpovědět, že Benátky nesmrdí ani v zimě, ani v létě.

i-Senior.cz

Reklama