Bambusové oblečení

V dnešním článku se vypravíme do světa módy. Ale ne jen tak ledajaké módy. Představíme vám novinku ze světa přírodního oděvního materiálu. A tím je bambusové vlákno.

Když se podíváme na štítek skrytý na našem tričku, většinou se dozvíme z jakého materiálu je vyrobeno. Nejspíše bude z bavlny. V těch horších případech bude sloučeninou pár procent bavlny s chemickými vlákny v podobě viskózy nebo polyesteru.

Bambusové oblečení

Slyšeli jste už o bambusovém vláknu a bambusovém oblečení? Nebojte se, není to oblečení podobné těm, které vídáme v dokumentech o amazonských domorodcích.

Bambusové vlákno je v mnoha případech zcela revoluční. Je to přírodní materiál vyráběný z bambusu, o kterém je známo, že výborně pohlcuje vlhkost a díky tomu rychle roste. Oproti bavlně se bambus nemusí mnohdy náročně zavlažovat, protože si vlhkost najde sám.

Samotné bambusové bio oblečení je velice příjemné na nošení. Struktura bambusového vlákna má oblý povrch, čímž z něj dělá velmi hladký a jemný materiál. Tuto vlastnost neztrácí ani po opakovaném praní. Díky tomu se skvěle hodí pro osoby s citlivou a alergickou pokožkou. Přírodní bio oblečení z bambusu je antlialergenní.

Bambusové oblečení skvěle odvádí pot a vlhkost. Navíc je toto oblečení velice prodyšné. Vhodným tipem je například bambusové tričko. Nejenže díky zmíněným vlastnostem bambusové tkaniny budete stále v suchu, ale také nebude triko v parních letních dnech zapáchat. Jak tomu na rozdíl bývá u triček vyrobených z umělých vláken. Vůbec bambusová tkanina se výborně hodí pro letní dny, protože příjemně chladí.

Oblečení z bambusu je velice pevné a odolné. Nemusíte mít strach, že ho po pár dnech nošení zničíte. Pánské bambusové tričko výborně vynosíte jak do zaměstnání, tak pro své volnočasové aktivy.

Z bambusové tkaniny se vyrábí celý sortiment oblečení a textilu, od spodního prádla, ponožek, přes trika, tílka, košile, až například po ručníky, utěrky a skvělé povlečení.

Až jednou vyzkoušíte bambusovou módu a textil, už nikdy nebudete chtít nic jiného.

Reklama