Babské rady aneb 5 tradičních přírodních léků, které pochází z Ruska

I přes modernizaci zůstává Rusko jedním z domovů tradiční medicíny. Lidé tu stále důvěřují babským radám, které se přenáší už po tisíce let z generace na generaci. Pojďme se na pět z nich podívat.

Dýně na posílení imunity

Především na jaře a na podzim je potřeba posílit naší imunitu. Tělo se změnou teplot ale bojuje i v létě, proto nezapomínejte na pravidelnou konzumaci dýně. Vyzkoušet můžete tradiční ruskou medicínu. Stačí rozmixovat 4 sklenice kefíru, 1 polévkovou lžíci medu a 150 g uvařené dýně. Potom přidejte ještě jednu lžíci medu a každý den si dopřejte pohárek zázračného lektvaru. Směs skladujte v chladu.

Mrkev na vypadávání vlasů

Mrkev je dobrá na oči. Ano, tento fakt zná snad každý. Ale věděli jste, že mrkev vám pomůže i v boji proti vypadávání vlasů? Trápí-li vás tak řídnoucí kštice, připravte si domácí masku z mrkve. Potřebovat budete tři až čtyři mrkve, které nastrouhané naneste na kořínky vlasů a necháte působit zhruba 20 minut. Potom si vlasy umyjte šamponem.

 Slunečnicová semínka na lepší cirkulaci krve

V Rusku mnoho lidí trpí na studené končetiny a špatné prokrvení těla. Není tak divu, že i s tímto problém si babky kořenářky poradily. Přišly na to, že pomoci jim může slunečnicový čaj, a to díky vysokému obsahu vitamínu E a B1. A jak připravit čaj ze semínek? Slunečnicová semínka dejte do půl litru vařící vody a nechte dvě hodiny luhovat. Čaj je vhodné pít každé ráno na lačno.

Bobkový list proti stresu

Stres, úzkost a chronická vyčerpanost trápí v dnešní době kdekoho. Zbavit se těchto neduhů můžete díky bobkovému listu. Potřebovat k tomu budete nádobu, do které dáte několik listů a ty zapálíte na zhruba 10 minut. Po chvilce se začne místností linout příjemná léčivá vůně, která vám od stresu a úzkosti pomůže.

Bylinky proti stárnutí

V Rusku mají „elixír mládí,“ respektive ví, jak bojovat proti stárnutí. Speciální bylinkový čaj vám pomůže omladit pokožku, vlasy i duši. Na jeho přípravu budete potřebovat koriandr, heřmánek, březové jehnědy a měsíček lékařský. Vezměte vždy 10 g bylinky, dejte je do jednoho hrníčku a zalijte půl litrem vroucí vody. Po 20 až 30 minutách je čaj připravený. Na oslazení můžete přidat jednu lžičku medu.

 

Reklama