Arganový olej neboli marocké zlato

Někteří arganový olej považují za zázrak, jiní však ani nevědí, co je vůbec zač. V dnešním článku se tak dozvíte něco málo nejen o původu a použití arganového oleje, ale navíc vás také čeká i jedna babská rada.

Dříve jste na strom argánie trnitá mohli narazit v polopouštích, kde byl velmi rozšířený. Dnes už jsou plody, ze kterých se arganový olej vyrábí, chráněny organizací UNESCO. Použití arganového oleje je dvojí. Jednak je velmi rozšířen v kuchyni, ale ani oblast kosmetiky se nenechává zahanbit, a tento malý zázrak hojně využívá.

Arganový olej v kuchyni

Pokud znáte arganový olej, pak jistě víte, že díky své chuti mandlí a ořechů je výborným dochucovadlem. Ať už ho použijete do kuskusu, ryb nebo omáček, vaše chuťové buňky vám budou jistě vděčné. Zejména pak v tradiční kuchyni jihozápadního Maroka je arganový olej v téměř každé domácnosti, a nejen tam.

V kosmetice dělá zázraky

Arganový olej je doslova přírodním zdrojem antioxidantů, což působí dobře na naše kožní buňky. Ne nadarmo se mu říká marocké zlato, protože právě marocké ženy arganový olej používají jako přírodní elixír krásy a mládí. Stopku tak můžete dát například exémům, akné nebo lupénce. Pokud se chcete dozvědět o arganovém oleji ještě více, pak klikněte sem, a můžete jeho účinky zkusit i na vás.

Z babských rad se dokonce můžete i dozvědět, že arganový olej vám zajistí zvětšení prsou. Díky tomuto šikovnému pomocníkovi docílíte jak většího, tak ale i pevnějšího poprsí. Za tuto babskou povídačku se však nemůžeme zaručit, a proto pokud i vy toužíte po větším poprsí, pak zkuste raději profesionální kliniku jako je například mgmmedical.sk. Rozhodnete-li se tak či tak, určitě nezapomeňte, že arganový olej dělá zázraky v kosmetice i v kuchyni.

Reklama