10 tipů, jak si správně vybrat brýle a jak o ně pečovat, aby vydržely co nejdéle

Každý druhý člověk v České republice by měl nosit brýle, odhadují odborníci. Vhodně zvolené obruby podtrhnou a zdůrazní vaši osobnost. Na každodenní nošení doporučuje Petr Průša, hlavní obchodní zástupce společnosti Omega Optix pro brýlové obruby, zvolit pohodlné brýle, které se jak kvalitou zpracování, tak nadčasovostí designu stanou součástí osobnosti nositele. Pro každý typ existují „ty pravé“!

Elegantní, sportovní, nadčasové, praktické… to bývají požadavky na brýlové obruby. Protože nabídka na trhu je přímo nepřeberná, požádali jsme Petra Průšu, aby se s námi na základě svých dlouholetých zkušeností podělil o zásady výběru a péče o brýlové obruby, aby nám dělaly radost co nejdéle.

  1. Obruby volte dle účelu i svého barevného typu

Jiné brýle zvolíte při práci v bance, jiné při práci v baru. Berte také ohled na barvy, které nejčastěji nosíte a zamyslete se, jak se bude jejich barva kombinovat s dalšími prvky. Pokud brýle zamýšlíte nosit každý den, vyplatí se vsadit na konzervativnější model, který se jen tak neokouká a bude ladit s vaší image.

  1. K výběru obrub si přizvěte partnera či kamarádku

Stejně jako u výběru šatů, je občas lepší vyslechnout si názor někoho třetího, kdo se nebojí být upřímný. Rád vám ale poradí i vyškolený personál.

  1. Hlídejte si rozměry brýlí

Pokud nebude horní okraj lícovat s obočím, riskuje nositel výraz stále udiveného a překvapeného člověka. Obvyklou chybou také bývá, že se dolní okraj dotýká pleti. Příliš široké obroučky mohou navozovat retro image. Příliš malé brýle mohou zase obličej opticky zvětšit.

  1. Nebuďte otrokem módy, vsaďte na nadčasovost

Pokud mají být brýle součástí celkové image a doplnit vaši osobnost, nemohou být pouhým módním doplňkem na jednu sezónu. Příkladem může být nadčasová sportovní elegance brýlových obrub Crocs.

  1. Obruby volte tak, aby korespondovaly s brýlovými čočkami

Nezapomínejte, proč si vlastně brýle pořizujete. Chcete vidět lépe, pohodlněji, vyhnout se mhouření očí či zvýšené únavě po pracovním dni stráveném před monitorem. Nechte si tedy od optometristy či optika poradit, jaký typ obrub se k brýlovým čočkám hodí. Jen tak si budete moci užít krásný a ničím nerušený výhled na svět!

A jak nakládat s brýlemi, když už je máte doma? Existuje pár tipů, které jim prodlouží životnost…

  1. Snímejte obouruč!

K manipulaci s brýlemi se hodí obě ruce. „Efektní“ strhávání se na nich negativně podepisuje.

  1. Nezapomeňte na pouzdro

Samozřejmostí by mělo být ukládání brýlí do pouzdra k tomu určenému. Dětem pořiďte atraktivní pouzdro, které si oblíbí. Určitě existuje superhrdina, který vašeho rošťáka přesvědčí, že se ani za brýlové pouzdro nemusí stydět.

  1. Nevystavujte brýle extrémním teplotám

Obroučkám nesvědčí, když je položíte na rozpálenou palubku auta, ani když je vezmete s sebou do sauny.

  1. Pozor na moře i chemikálie

Povrchová vrstvička brýlových čoček usnadňuje vidění, obsahuje různé filtry a antireflexní úpravy. Neprospěje jí ani mořská voda, ani lak na vlasy.

  1. Stop papírovým ubrouskům

Chovejte se k brýlovým čočkám laskavě. Čistěte je ideálně mikrovláknovou utěrkou, která je nabízena v každé optice. Brýlová čočka se vám odmění dlouhou životností.

Reklama